Dnes je 25. 05. 2016 a svátek slaví Viola
Naše priority
  • kraj přátelský k rodině
  • kraj s bezpečnými silnicemi
  • kraj bez dluhů, který šetří na správných místech
  • kraj přitažlivý pro turisty
  • kraj ohleduplný vůči potřebným
  • kraj podporující neziskové organizace
  • kraj, kde je venkov místem pro spokojený život

Aktuality

Kraj pomáhá vzdělávat dobrovolníky a neziskovky

práce ve skupinkách 2Pardubický kraj pořádá pro neziskové organizace a dobrovolnická centra řadu odborných seminářů a kurzů. Pracovnice mateřských center se v minulých dnech zdokonalovaly ve fundraisingu, komunikačních dovednostech a vyjednávání, dobrovolníci pracující se seniory měli seminář komunikace na téma křehkost stáří a zástupci neziskovek se věnovali time-managementu.

Číst dál...

Připravují se další investice pro pět nemocnic a jednu LDN v kraji

IMG 0484Radní Pardubického kraje projednali a schválili investiční záměry připravovaných staveb v pěti nemocnicích akutní péče a v LDN v Rybitví. Zároveň kraj také jako veřejný zadavatel oznámil předběžné informace o veřejné zakázce na projekt centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici.

Číst dál...

Přímý pohled Romana Línka

01 linekPřímý pohled Romana Línka z dnešního Deníku:

Karel IV. - silný impuls i dnes

 

 

 

Číst dál...

Karel IV. pobyl i v Pardubicích, před 653 lety

LZL 2495Den věnovaný Karlu IV. uspořádalo v den 700. výročí jeho narození i Východočeské muzeum Pardubice. Uskutečnil se pod patronací 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Ten je velkým obdivovatelem Arnošta z Pardubic, pozdějšího arcibiskupa pražského, jednoho z nejbližších přátel Karla IV. ještě z dob studií v Itálii a poté i po celou jeho kariéru.

Číst dál...

Cyklopecky zahájila společná jízda Labskou stezkou do Kladrub

Start v PardubicíchOd Pardubického Cyklopointu odstartovala v sobotu zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, letní cestovatelské soutěže, kterou pořádají Pardubický kraj spolu s Destinační společností Východní Čechy. První společná jízda účastníků byla zařazena také do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk.

Číst dál...

Kraj připravuje další investice do zdravotnictví

nemocnice ustiRada Pardubického kraje postupně projednává potřebné investice do nemocnic akutní péče a dalších zdravotnických zařízení z krajského rozpočtu. Dílčí rekonstrukce čekají všech pět nemocnic, zásadní ovšem bude projektová příprava centrálních příjmů a centralizace akutních oborů v Orlickoústecké a Pardubické nemocnici.

Číst dál...

Vysoké Mýto bude mít nový operační sál pro jednodenní chirurgii

Návštěva nemocniceKoncem září letošního roku bude ve Vysokomýtské nemocnici zprovozněn nový operační sál. Potvrdil to 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek, který dnes na místě jednal s vedením tohoto zařízení následné péče a také s vedením města. V krajské radě byl už potvrzen vítěz výběrového řízení na dodavatele stavby.

Číst dál...

Cyklopecky odstartují společnou jízdou do hřebčína v Kladrubech

cyklojízdaJiž popáté zve Pardubický kraj všechny milovníky turistiky a poznávání atraktivních míst v regionu k letní soutěži. Tentokrát jsou ve hře horské kolo Merida, wellness pobyt nebo digitální fotoaparát. Opět pod hlavičkou Cyklopecek je pro cyklisty, koloběžkáře, bruslaře i pěší turisty připraveno 15 cyklotras v Pardubickém kraji.


Číst dál...

Pardubický kraj podpoří volnočasové aktivity dětí a mládeže

14 Pan Rene Zivny radni Pardubickeho krajeRadní Pardubického kraje na svém dnešním zasedání odsouhlasili přidělení dotací v oblasti volnočasových aktivit pro rok 2016. Tento dotační program je zaměřen výhradně na podporu organizací, které zajišťují volnočasové vyžití dětí a mládeže.

Číst dál...

Kraj ocenil osobnosti roku 2015

znakCeny Michala Rabase za záchranu a Ceny Za zásluhy o Pardubický kraj mají od čtvrtečního podvečera nové majitele za rok 2015. Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle je jménem Zastupitelstva Pardubického kraje předávali hejtman Martin Netolický a jeho statutární zástupce Roman Línek. K sedmi novým laureátům cen se připojily také dvě čerstvé nositelky Medaile hejtmana.

Číst dál...

| © 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |