Aktuality

Pardubický kraj má vědecko-výzkumné bohatství i v místních firmách

V rámci dalšího z výjezdů do regionů, kde prezentuje priority Národní politiky výzkumu, vývoje a inovací do roku 2020, zavítal vicepremiér Pavel Bělobrádek do Pardubického kraje. Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace navštívil v doprovodu 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka farmaceutickou a kosmetickou společnost Contipro v Dolní Dobrouči, kde si prohlédl její vývojové laboratoře, nebo firmu Rieter CZ, která se specializuje na výrobu strojních zařízení pro textilní průmysl.

Ve Vysokém Mýtě se setkali kandidáti Koalice pro Pardubický krajV Muzeu českého karosářství ve Vysokém Mýtě se v úterý setkali kandidáti Koalice pro Pardubický kraj. Načrtli průběh volební kampaně, její koordinaci a potvrdili programové priority Koalice pro Pardubický kraj do říjnových krajských voleb.

Pietního aktu v Ležákách se zúčastnil Petr Řezníček i Pavel Bělobrádek"Osud Ležáků byl dán vítězstvím zla nacistického Německa. Pro vítězství zla stačí málo - když slušní lidé neudělají nic," říká chrudimský starosta a kandidát Koalice pro Pardubický kraj do krajských voleb Petr Řezníček.

Koalice pro Pardubický kraj zahájila jevíčský festival dechové hudby

V sobotu 25.6. proběhl v Jevíčku 13. ročník Festivalu mládežnických dechových orchestrů. Kolegové z Koalice pro Pardubický kraj se ujali slavnostního zahájení, ve kterém Radomil Kašpar připomněl, že byl rovněž jako Dušan Pávek ředitelem ZUŠ. Navázal předseda bytového družstva Josef Jílek se zdravicí a zmínkou, že v bytovém fondu spravuje i jevíčské nemovitosti a Pavel Petr jako učitel společenských věd příjemnými slovy zakončil.

Starosta Nekoře a náš kandidát do krajských voleb si váží poctivé práce

Starosta Nekoře na Orlickoústecku a náš kandidát do krajského zastupitelstva Jiří Pomikálek si váží poctivé práce. Účinkuje dokonce v reklamním spotu Vekopopovického Kozla, který odměňuje fachmany, jakým je zdejší uznávaný pekař Petr Adamec. Místní pod záštitou obce ho za jeho poctivě vykonávané řemeslo, které převzal od svého otce a dědečka, dokonce odměnila speciálním darem. „Takové bezprostřední poděkování mu z mé strany doposud chybělo,“ říká Pomikálek.

 

Více uvidíte na videu

 

 

Občanská poradna bude s podporou kraje nadále pomáhat seniorůmZastupitelé Pardubického kraje včera odsouhlasili podporu ve výši 60 tisíc korun organizaci Občanská poradna Pardubice na projekt pod názvem Na problémy nejste sami! - osvětová kampaň pro seniory.

Kraj žádá peníze na sociální služby pro rok 2017Zastupitelé Pardubického kraje schválili pravidla pro poskytování dotací na sociální služby v příštím roce a odsouhlasili částku, o kterou bude Pardubický kraj usilovat pro rok 2017 z Ministerstva práce a sociálních věcí. Jedná se o 598 milionů korun.

Více jak 140 milionů z přebytku hospodaření posílí krajské investiceZastupitelstvo Pardubického kraje schválilo na svém čtvrtečním jednání druhou část přerozdělování přebytku hospodaření z roku 2016 o celkové částce přesahující 140 milionů korun a zapojení těchto financí primárně na investiční činnost. Největší část, a to 80 milionů korun, putuje do oblasti dopravy na krytí investičních akcí v oblasti silničního hospodářství a spolufinancování akcí financovaných z dotací. Krajský rozpočet byl také posílen zvýšenými daňovými příjmy.

Vyrovnávací platba nemocnicím už pouze za neproplácené služby

Takzvaná vyrovnávací platba nemocnicím akutní péče za plnění závazku veřejné služby na rok 2016 činí v konečné výši 96 milionů korun. Potvrdili to dnes zastupitelé Pardubického kraje. Zároveň souhlasili se vzájemným zápočtem částky necelých 80 milionů korun za nájemné a pojistné nemocničních budov, které hradí kraj. Rozdíl ve výši necelých 17 milionů korun dostane Nemocnice Pardubického kraje do konce července.

Francouzi mají se sociálním podnikáním velký náskokMezinárodní konference na téma sociálního podnikání v Pardubicích byla tento týden vyvrcholením několikaletého snažení odborníků z Pardubického kraje o to, aby tady i tento specifický byznys zdomácněl a našel ukotvení. Pardubickému kraji v tom pomáhají svými dlouholetými zkušenostmi partneři z francouzského Regionu Centre – Val de Loire.

Zlaté kříže II. stupně za 120 odběrů krve pro více jak 30 dárcůSymbolem letošního oceňování dobrovolných dárců krve žijících v Pardubickém kraji, kteří darovali nejcennější tekutinu již 120 krát, se staly keramické přívěsky v podobě kapek krve, které vyrobila Charita Nové Hrady. Zlaté kříže II. stupně si osobně vyzvedlo přes 30 dobrovolných dárců, kteří se sešli v sále Jana Kašpara za přítomnosti zástupců Pardubického kraje a Českého červeného kříže.

Mladý dobrovolník nahlížel pod pokličku sociální péčeMálokdy se setkáte s šestnáctiletým mladým mužem, který, ač je jeho životní cesta lemována rozchody s vlastní i pěstounskou rodinou a mnoha různými životními kotrmelci, má tak jasné plány a představy o svém životě jako Ladislav Samek. Chce vystudovat etopedii a pracovat s dětmi. Za ocenění své dobrovolnické práce v loňském roce dostal mimo jiné možnost strávit jeden pracovní den s radním pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavlem Šotolou a nahlédnout pod pokličku jeho práce.

logo kpk modry
© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz

ODBĚR NOVINEK

Pokud chcete zasílat novinky, vyplňte prosím níže svůj e-mail.