Vítězky výzvy Do práce na kole jezdily každý den

Celkem 49 účastníků i v letošním rizikovém jaru získali organizátoři výzvy Do práce na kole na Krajském úřadu Pardubického kraje. Soutěž už podruhé podpořili cyklisté mezi radními, 1. náměstek hejtmana Roman Línek a René Živný, kteří se sami také aktivně zúčastnili květnových cyklojízd do práce. Všem účastníkům předali drobné dárky a těm nejlepším věcné ceny. S překvapením přišel na vyhodnocení výzvy i ředitel úřadu Jaroslav Folprecht.

„Soutěže se letos účastnilo patnáct týmů. Obdivuhodný výkon předvedly čtyři dámy z týmu nazvaného 50+, které nevynechaly ani jediný den a měly stoprocentní pravidelnost. Některé z nich ještě navíc běhaly pro dobrou věc, takže jejich formu jim my ostatní můžeme jen závidět,“ řekl Roman Línek, který má své oblíbené cyklotrasy v Orlických horách.

Radní René Živný zrekapituloval vývoj výstavby Labské stezky v Pardubickém kraj s tím, že koncem letošního nebo začátkem příštího roku by se mohl začít stavět úsek od Kunětické hory do Dřítče.

Vítězem letošní výkonnostní soutěže jednotlivců se stal David Venzara, který ujel 698 kilometrů a naběhal 278 kilometrů. Ten polyká kilometry navíc třeba také kolem Chrudimi, vysílače Krásný nebo na pomezí Pardubického a Královéhradeckého kraje.

První tři v každé kategorii obdrželi věcné ceny a všichni účastníci výzvy obdrželi od Pardubického kraje nové cyklomapy a vandrovní knížky soutěže Cyklopecky.

Přínosným dárkem pro všechny cyklisty na Krajském úřadu bude v nejbližší době nová zastřešená kolárna, o jejíž výstavbě přítomné informoval ředitel Jaroslav Folprecht.

Zdroj: Pardubický kraj