Nemocnice Pardubického kraje spouští on-line rezervační systém pro odběrová místa na koronavirus

Snížení administrativy a zrychlení procesu odběru. To jsou hlavní důvody, proč Nemocnice Pardubického kraje (NPK) spouští nový registrační a rezervační systém pro svá odběrová místa v Pardubické a Litomyšlské nemocnici. Systém spustila NPK 10. srpna v 16.00 hodin, první pacienti se mohli registrovat nejdříve ke středečnímu odběru.

Vzhledem ke stoupajícímu počtu samoplátců i pacientů indikovaných k odběrům na přítomnost nového typu koronaviru bude Nemocnice Pardubického kraje nově používat pro jejich registraci a rezervaci systém, který pomůže na odběrových místech snížit administrativu a zrychlit proces odběru, protože řadu administrativních úkonů bude možné udělat dopředu. „Kromě zjednodušení celé organizace odběrů na COVID-19 by měl nový systém vést ke snížení epidemiologického rizika, které by mohlo v případě příchodu většího množství pacientů k odběrovému místu nastat. Zároveň věříme, že i pro pacienty bude tento systém komfortnější,“ říká ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková.

K odběru už jen přes rezervaci
Rezervační a registrační formulář pro odběrová místa v Pardubické a Litomyšlské nemocnici zprovoznila NPK na svých webových stránkách na adrese www.nempk.cz/testovani v pondělí 10. srpna v 16.00 hodin, první pacienti a samoplátci se mohou registrovat nejdříve ke středečnímu odběru. Pacient, který byl odeslán na odběrové místo, nebo samoplátce, který se chce nechat otestovat, vyplní ve formuláři zhruba 10 požadovaných polí a vybere si vhodný termín odběru. Systém bude nabízet volné kapacity vždy maximálně 10 dní dopředu, kapacita odběrového místa je v tuto chvíli nastavena na 30 osob za hodinu. Registrovat se na následující den je možné do 11.00 hodin. Po odeslání registrace dostane pacient potvrzovací e-mail. Prostřednictvím tohoto nového rezervačního systému se budou muset hlásit všichni indikovaní pacienti i samoplátci. Bez rezervace skrze systém bude muset indikovaný pacient nebo samoplátce čekat na případné uvolnění místa a může se také stát, že vzhledem ke kapacitě nebude odebrán.

Provozní doba odběrových míst
Nová je také provozní doba odběrových míst. V Pardubické nemocnici odběrové místo nyní funguje každý den od pondělí do čtvrtka od 16.00 do 18.00 hodin a nachází se v budově oddělení klinické mikrobiologie (č. 26). Odběrové místo v Litomyšlské nemocnici je otevřeno v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 7.00 do 12.00 hodin, a to v budově oddělení infekční diagnostiky (budova F).
Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje