JUDr. Tomáš Plavec

místostarosta města Heřmanův Městec
advokát, věk 68 let

Píšící advokát, který na kole projel téměř půlku Evropy
Na kole projel téměř půlku Evropy. Jeho specialitou jsou dálkové trasy. „Kromě Labské stezky mám za sebou například jízdu z Heřmanova Městce do Paříže,“ sděluje Tomáš Plavec, který by pro Pardubický kraj rád pracoval na rozšíření sítě cyklostezek.
„V současné době se snažím o to, aby jedna taková vznikla na místě nepoužívané železniční trati z Heřmanova Městce do Chrudimi,“ přibližuje místostarosta Heřmanova Městce, jenž v této funkci působí od roku 2018.
„V mé gesci jsou příspěvkové organizace, například v oblasti školství, kultury či sociálních služeb. Mám na starosti i vydávání městského zpravodaje Leknín, jehož jsem šéfredaktorem,“ vypočítává Tomáš Plavec.
Ten celý svůj život pracoval jako advokát. „Člověk za 40 let advokátské praxe zažil plno zajímavých případů. Snad každý advokát si říká, že by je chtělo sepsat. Tak jsem se k tomu před časem odhodlal,“ podotýká autor úspěšné knihy Zamilovaná dcera okresního tajemníka a jiné případy venkovského advokáta.
Mezi koníčky Tomáš Plavce patří také sport. „Vedle cyklistiky špatně, ale s o to větším nadšením hraji tenis, stolní tenis a volejbal,“ uzavírá.