Soutěžte o pobyty na hradech a zámcích!

Rádi jezdíte na výlety v tuzemsku i blízkém příhraničí?  Máte rádi středověké hrady nebo se raději projdete princeznovským zámkem? Máme pro vás tip, jak si zároveň udělat památku na hrad či zámek a ještě si u toho zasoutěžit!

V rámci česko-polského projektu „Hrady a zámky nás spojují“, který připravila Destinační společnost Východní Čechy, odstartovala minulý týden fotosoutěž! Pravidla jsou naprosto jednoduchá. „Stačí se vyfotografovat s jedním východočeským a s jedním polským hradem nebo zámkem (Dolnoslezské vojvodství) dle seznamu na: www.castlesandpalaces.eu/cs/shoot-and-win, který také slouží jako úložiště pro vaše fotografie. Všechny fotografie budou zveřejněny a o jejich umístění může rozhodovat hlasováním každý z vás,“ uvedl radní kraje pro cestovní ruch René Živný. Padesát soutěžících s nejvyšším počtem hlasů obdrží cenu. Zároveň budou vybrané čtyři fotografie odbornou porotou. Vyhrát můžete pobyty na hradech a zámcích na východě Čech i v Polsku, zamlsat si zdarma v zámecké kavárně nebo restauraci, obdržet volné vstupenky do objektů a mnoho dalších prima cen.  Vkládat fotografie na úložiště můžete do 30. září 2021.

Podrobné informace o soutěži najdete na webu: 
https://castlesandpalaces.eu/cs/shoot-and-win

https://stezkahraduazamku.eu/cs

Můžete také navštívit facebookovou stránku Evropská stezka hradů a zámků a Instagram Stezkahraduazamku. Neváhejte a zapojte se!

 

Seznam zapojených objektů na území východních Čech

Zámek Choltice, Zámek a hřebčín Kladruby nad Labem, Zámek Slatiňany, Hrad Lichnice, Hrad Kunětická hora, Zámek Pardubice, Zámek Nasavrky, Hrad Košumberk, Hrad Svojanov, Zámek Litomyšl, Zámek Moravská Třebová, Zámek Nové Hrady, Hrad Litice, Tvrz Orlice, Zámek Letohrad, Zámek Choceň, Zámek Lanškroun, Zámek Častolovice, Nový zámek Kostelec nad Orlicí, Zámek Doudleby nad Orlicí, Zámek Potštejn Hrad Potštejn, Zámek Rychnov nad Kněžnou , Zámek Kvasiny, Zámek Opočno

Seznam objektů na území Dolního Slezska

Zámek Wojanów, Hrad Chojnik, Zámek Kamieniec Ząbkowicki, Hrad Czocha, Hrad Kliczków, Hrad Grodziec, Hrad Grodno, Hrad Międzylesie, Hrad Sarny, Zámek Łomnica, Hrad Ząbkowice Śląskie, Zámek Pakoszów, Hrad Bolków, Hrad Gola Drierzonoiowska, Hrad Książ, Zámek Kaminiec

 

Zdroj: Pardubický kraj