Podporují nás

Tomáš Zdechovský

Tomáš Zdechovský
europoslanec

"Koalici pro Pardubický kraj podporuji předně kvůli lidem, kteří za koalicí stojí. Všechny osobně znám a vím, že práci zastupitelů budou brát jako službu a opravdu je budou zajímat přání i potřeby občanů kraje. Kandidátka je velmi pestrá, plná odborníků, žen, mladých i lidí z praxe, kteří spolu dokáží spolupracovat a spojit se za společným cílem. Pokud vás mohu o něco požádat: volte lidi, kteří něco dokáží změnit, volte Koalici pro Pardubický kraj.

dagmar pecková1.jpg

Dagmar Pecková
operní pěvkyně, organizátorka
festivalu Zlatá Pecka

"Jako rodačce z Pardubického kraje mi velmi záleží na tom, jakým směrem se bude náš region ubírat. Nikdy nezapomenu na to, že jsem právě tady dostala křídla, abych se mohla rozletět do světa. A vždycky se sem ráda vracím. A protože jsem přesvědčena o tom, že se tu máme čím chlubit a co prezentovat, rozhodla jsem se, že v kraji pomůžu vybudovat novou hezkou tradici. Společně jsme dali dohromady festival Zlatá Pecka." 

Marek Výborný

Marek Výborný
poslanec Parlamentu České republiky
předseda Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvení a oddlužnění

"Je málo osobností, které jsou tolik let spojeny s radostmi i starostmi obyvatel našeho kraje. Lídr Koalice pro Pardubický kraj Roman Línek mezi ně jednoznačně patří. Jeho pestrý tým zkušených starostů, lékařů, učitelů i řady dalších profesí dlouhodobě dokazuje, že ví, jak nám v kraji zlepšovat životní podmínky. Hlas pro Koalici pro Pardubický kraj je hlasem pro rozum, zkušenost a odpovědnou správu našeho kraje. Pojďme do toho!"
Jiří Pitaš

Jiří Pitaš
ředitel SKP-CENTRUM o.p.s.

"V oblasti sociálních služeb, která je mi nejbližší, jsem za dobu, kdy je Koalice pro Pardubický kraj součástí vedení kraje, měl možnost spolupracovat a blíže poznat činnost několika jejich osobností, především Pavla Šotolu a Petra Šilara. Oba jsem je poznal jako lidi, kteří pevně stojí za svým názorem a zároveň jsou ochotni naslouchat potřebám poskytovatelů sociálních služeb potažmo jejich klientů a hledat smysluplná a efektivní řešení jejich potřeb. Pod vedením radního Pavla Šotoli došlo k transformaci řady sociálních služeb, rozšíření sítě sociálních služeb a zároveň pro poskytovatele těchto služeb se stal celý systém sociálních služeb předvídatelný z hlediska financování a plánování."
Miluše Horská

Miluše Horská
místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR
ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o.p.s.


"
Oceňuji dlouhodobou stabilitu a korektnost Koalice pro Pardubický kraj. Obdivuhodná pracovitost a přesah Romana Línka, srdcaře našeho kraje, z něho dělá politika, který zanechává stopu Pardubického kraje i v rámci Evropské unie.
Vážím si této stability a hlasuji pro ni."

Bohuslav Cerman
starosta Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka - Pardubice

"Koalice pro Pardubický kraj si dlouhodobě zakládá na podpoře činnosti nejrůznějších spolků, zájmových organizací a veřejně prospěšných aktivit v Pardubickém kraji. Oceňuji, že se její kandidáti skutečně zajímají o dění v regionu a snaží se pomáhat tam, kde je třeba. Jako dlouholetý hasič bych rád vyzdvihl i to, jakým způsobem kraj pečuje o sbory dobrovolných jednotek, a to napříč celým svým územím. Za to má můj velký dík."

Václav Volejník
ředitel Hamzovy odorné léčebny v Luži

"Jako ředitel Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku velmi oceňuji, že současné vedení Pardubického kraje má zájem na rozvoji našeho rehabilitačního ústavu, který je největším zdravotnickým zařízením následné péče na jeho území. Pracovníci kraje si velmi dobře uvědomují, jak důležitá je podpora těch, kteří třeba v životě neměli dost štěstí a jsou odkázáni na pomoc druhých. Osobnosti na kandidátce Koalice pro Pardubický kraj jsou pro mne zárukou toho, že Pardubický kraj bude v této nastolené cestě dále pokračovat. Spolupráce všech zdravotnických poskytovatelů navzájem za podpory právě takovýchto politiků přinese prospěch všem obyvatelům kraje."

Josef Krečmer
umělecký ředitel PHJ

"Proč budu volit Romana Línka a jím vedenou Koalici pro Pardubický kraj? Jsem uměleckým ředitelem mezinárodního festialu Pardubické hudební jaro a pořadatelem mnoha dalších koncertů klasické hudby u nás i v zahraničí, zakladatelem komorního souboru Barocco sempre giovane a pedagogem Konzervatoře Pardubice. Vím tedy velmi dobře, kolik toho Roman Línek vykonal pro kulturu v našem kraji. V této oblasti se angažuje nejen jako politik, ale také jako kultivovaný a vzdělaný člověk, kterému vzdělání a kultura leží opravdu na srdci. Nemohu nevolit člověka, který podporuje mladé talentované lidi. Nemohu nevolit politika, který udělal velmi mnoho pro záchranu památkových objektů v našem kraji, pro přestavbu a rekonstrukci bývalého sídla KSČ - dnes Domu hudby v Pardubicích, na důstojný stánek umění a uměleckého školství, pro rekonstrukci pardubického zámku a pro přestavbu ruiny Automatických mlýnů na sídlo Východočeské galerie."

Petr Pithart
bývalý předseda vlády
a předseda Senátu

"Podporuji kandidátku Koalice pro Pardubický kraj v čele s Romanem Línkem. Sice na dálku, ale o to silněji. Působil jsem v tomto kraji šestnáct let jako senátor. Vím, o čem mluvím a mohu srovnávat: v ochotě, vůli a ve schopnostech spojovat, dávat lidi dohromady, spolupracovat na společných cílech, jsou nejlepší v zemi! Česká republika by vypadala jinak, kdyby bylo i jinde tolik dobré vůle a tolik šikovných lidí.  
Koalice pro Pardubický kraj není náhlý nápad, ale společenství fungující už dvacet let. A bude ho potřeba v těžkých časech, které nadcházejí."

Eva Čejková
moderátorka Všechno co mám ráda
zakladatelka Ženy s.r.o.

"Ve své práci potkávám denně spoustu lidí.
A jsou tací, na které nikdy nezapomenu a ráda zůstávám dále v kontaktu. Život mě už naučil, kterých hodnot je potřeba si vážit. Empatie, důvěra a obrovská lidskost, to je přesně to, co mě přesvědčilo u Romana Línka. Je to pro mě politik, který vedle všech svých aktivit a velké lásky a péče o rodinu hlavně umí konat a vždy dodržel slovo. A to je dnes vzácné."

Václav Koukal

Václav Koukal
emeritní starosta a senátor

"Když nás má někdo zastupovat v péči o společné finance, majetek, životní podmínky, zdravotní péči a bezpečí domova, musí to být člověk zkušený, zodpovědný, spolehlivý, slušný, věrohodný, tedy odzkoušený a taky příjemný. Z vlastní zkušenosti vím, jak je to práce náročná, vyžadující dobrou orientaci v rozmanitých oborech. Vyžadující schopnost 
nalézání nejlepších řešení a týmové spolupráce. Pro mě jsou jednoznačně takovými osobami Roman Línek a David Šimek."

Ondřej Kesner

Ondřej Kesner
kapitán fotbalového týmu 
MFK Chrudim

"Koalice pro Pardubický kraj představuje silné uskupení lidí, kteří to myslí s rozvojem Pardubického kraje opravdu vážně.
Najdeme zde celou řadu kandidátů, ale i mno nových "neokoukaných" tváří, které jhistě vnesou do fungování politické strany svěží vítr.
V říjnových volbách tedy budu volit Koalici pro Pardubický kraj, v čele s nynějším náměstkem hejtmana Ing. Romanem Línkem.
"

Brýdlovi

Miroslav a Daniel Brýdlovi
emeritní a současný
starosta města Litomyšle 

"Koalici pro Pardubický kraj vnímáme jako stabilní součást vedení kraje. Vážíme si lidí, kteří něco dokázali a takových za Koalici kandiduje opravdu mnoho, v čele s Romanem Línkem. Kontinuita je ve vedení kraje, ale i města, je velmi důležitá a Koalice pro Pardubický kraj takovou kontinuitu nabízí."

Ptáček foto lepší rozlišení.jpg

 Ing. Petr Ptáček
ortoped
zastupitel Hlinska

"Koalici pro Pardubický kraj jsem vždy vnímal jako seskupení lidí, kterým záleželo na těch, co nejsou vidět, na obyčejných lidech se svými každodenními problémy a starostmi. Vidí to, co mnozí ne, chodí tam, kam se mnohým nechce, jako je třeba péče o vyloučené nebo zájem o ty nejpotřebnější."

Bubeník

Miroslav Bubeník
starosta Třemošnice 

"Koalici pro Pardubický kraj se podařilo připravit skutečně zajímavou nabídku pro voliče. Dokázala v ní spojit zkušené regionální politiky s nastupující generací mladých odborníků, tradiční hodnoty s moderními technologiemi a digitalizací. silné se slabšími či hendikepované se zdravými. Právě proto ji v letošních krajských volbách podpořím."

Lenka Bezdíčková

Lenka Bezdíčková
starostka obce Jaroslav

"Stávající spolupráce s kandidáty z Koalice pro Pardubický kraj byla vždy velice dobrá, lidská a kolegiální. Zvláště si vážím podpory v Programu obnovy venkova, činnosti dobrovolných hasičů a sportovních aktivit. Určitě jim dám svůj hlas i v letošních krajských volbách."

Zohorna

Tomáš Zohorna 
hokejista
bývalý útočník HC Dynamo Pardubice

"Rád podporuji lidi, co hrají fér a mají tah na bránu. Roman Línek z Koalice pro Pardubický kraj mezi ně patří."

Malá

 Marie Malá  
ředitelka Oblastní charity 
Ústí nad Orlicí

"Podporuji Koalici pro Pardubický kraj, podporuji Ing. Pavla Šotolu. Za své volební období odvedl kus dobré práce. Má jasnou vizi, kterou aktivně mění v realitu."

Jiří Junek
ředitel Regionálního muzea Vysoké Mýto

"Tradice, jasná historie, detailní znalost regionu, srozumitelně definované cíle i tým zkušenýh lidí. Toto všechno je pro mě Koalice pro Pardubický kraj, jako garance zodpovědného řízení našeho kraje. Proto má muj hlas"

Stanislav Kosík
místostarosta obce Jaroměřice

"Koalice pro Pardubický kraj v čele s Ing. Romanem Línkem MBA, je díky své mnohaleté zkušenosti, pro mne jistotou rozumného hospodaření. Ztotožňuji se s názorem, že základní uznávané hodnoty jsou rodina a příroda.  Dušan Pávek, dipl. um. starosta Jevíčka, je člověk se srdcem na pravém místě a má můj respekt a obdiv, byl by ideálním zástupcem našeho regionu."

Miroslav Řepa
architekt
čestný občan města Pardubice

"S Romanem Línkem jsme dlouholetí přátelé a i přes generační rozdíl jsme na stejné názorové vlně. Přeji si, aby v krajských volbách se svým týmem Koalice pro Pardubický krajuspěl, protože jejich práce výborně prospívá Pardubicím i celému kraji."

Pavel Chalupa
farmář a myslivec

"Jsem farmářem a myslivcem. Není mi jedno, jak bude venkov v Pardubickém kraji vypadat. Proto v krajských volbách podpořím kandidáty Koalice pro Pardubický kraj. Vím, že jim leží na srdci i rozvoj našeho venkova.
Podpořme je společně!"

Jana Folprechtová
ředitelka Základní školy
Rohovládova Bělá

"Podporuji Koalici pro Pardubický kraj. Romana Línka, Pavla Šotolu, René Živného, Miroslava Ludwiga a Evu Šmeralovou znám jako velice slušné a pracovité lidi, kteří jistě beze zbytku naplní svůj volební program a spojí své síly pro ještě lepší život v našem kraji."

Jaroslav Bartoš 
starosta obce Vlčí Habřina

"Volím stálici a jistotu Pardubického kraje.
Volím stálici a jistotu okresu Pardubice.
Volím rodilého Pardubáka.
Volím Romana Línka
a Koaluici pro Pardubický kraj."

Iva Vinařová
starostka obce Dolní Roveň

"Pardubický kraj od svého vzniku před 20 lety ušel kus dlouhé cesty. Jeho prestiž i význam se postupně zyšoval a já jsem mov ráda, že nyní můžu žít v kraji, v němž se celkově dobře žije. Osobnosti, které jsou na kandidátce koalice pro Pardubický kraj, jsou pro mě zárukou, že tomu tak bude i nadále."

Jiří Socha
starosta obce Svratouch
předseda sdružení obcí
mikroregionu Hlinecko

"Koalice pro Pardubický kraj je pro mě funkční platformou, která po dobu svého působení vytvořiila z našeho regionu sebevědomou část republiky. A to bez populismu a velkých slov. Proto je pro mě tou správnou volbou!"

Karel Rothschein
starosta obce Osík

"Koalice pro Pardubický kraj je sdružení lidí, které dává smysl. Mají zkušenosti, odvahu a dobrou vůli měnit věci veřejné k lepšímu. Již v minulosti dokázali, že umějí být schopnými krajskými politiky a pevně věřím, že tento potenciál mají i v následujících volbách. Koalice pro Pardubický kraj je tým lidí, který ví co chce a ví jak na to."

Roman Pešek 
ředitel Farní charity Chrudim 

"Rád bych poděkoval za spolupráci s Pavlem Šotolou, radním Pardubického kraje za sociální péči a neziskový sektor. Zejména bych chtěl ocenit zajištění transparentního a férového způsobu financování neziskových organizací a sociálních služeb. Mohu konstatovat, že díky úsilí Pavla Šotoly se Pardubický kraj stal v dané oblasti průkopníkem a je inspirací i pro další kraje a města. Vítám také jeho angažovanost při jednání s Ministerstvem práce a sociálních věcí, kde ze své pozice 1. místopředsedy Komise Rady Asociace krajů ČR pro sociální věci nabízí i prosazuje efektivní řešení v oblasti sociálních služeb. Osobně mohu říct, že z dosavadní činnosti pana radního je zřejmé, že mu na činnosti sociálních služeb a neziskových organizací obecně velmi záleží. I proto doufám, že naše spolupráce bude pokračovat také v dalších letech."

Kateřina Korejtková 
manažerka venkovských regionů 
VN KONZULT s.r.o.

"20 let činnosti v oblasti rozvoje (dnes říkám budoucnosti) regionů je pro mne stejné období jako pro mnohé lidi, kteří jsou stabilní součástí týmu Romana Línka a s nimiž se roky, nejen pracovně, ráda potkávám.
Věřím, že jsme již všichni pochopili, jak je nutné klást důraz na hledání podstaty, nikoliv vydávat energii na nekoncepční řešení následků. Je to cesta složitější, méně líbivá, ale jediná možná.
A na tuto „pracovní cestu“ musí jít lidé, kteří mají nejen teoretické a praktické, ale především hluboce lidské životní zkušenosti a takových tu pár je."

Josef Jiruše
zástupce Pardubického kraje v Aktivu zasloužilých hasičů České republiky, bývalý starosta Okresního sdružení hasičů okresu Svitavy

"Jsem rád, že Pardubický kraj patří k dobrým a bezpečným místům pro život. Jako zástupce v Aktivu zasloužilých hasičů České republiky si nesmíně vážím toho, jaké podpory se dostává organizacím a spolkům, jejichž cílem je chtránit životy a zdraví obyvatel.
V Pardubickém kraji máme štěstí na to, že práci profesionálních i dobrovolných hasičů, záchranářů či strážců zákona dovedou kompetentní lidé ocenít a vytvářet pro ni příznivé podmínky. 
Jsem přesvědčen o tom, že mezi ty "osvícené" patří řada kandidátů Koalice pro Pardubický kraj. Pokud chceme, abychom se i nadále v Pardubickém kraji cítili dobře a bezpečně, je Koalice pro Pardubický kraj tou správnou volbou.
"

Jaroslav Kyncl
starosta Vojtěchova

"Blíží se volby do zastupitelstev krajů a každý z nás bude ve dnech 2. a 3. října rozhodovat, kdo v nich zvítězí, kdo bude následující čtyři roky hejtmanem kraje.
Určitě si přejeme, aby v krajské samosprávě pracovali zkušení, schopní a poctiví lidé, kteří mají jasné představy o dlouhodobém rozvoji Pardubického kraje a dokázali ve svých osobních i profesních životech, že jsou užiteční pro své okolí, že budou hájit zájmy občanů, spolků, firem i obcí v našem regionu.
Pokud máte stejný nebo podobný názor, přijďte se svými blízkými a známými k volbám a volte Koalici pro Pardubický kraj.
Osobně znám kandidáta na hejtmana a současného 1. náměstka hejtmana Romana Línka, zároveň i další kandidáty Koalice pro Pardubický kraj.
Jsou pro mě zárukou rozvoje, prosperity a mají zdánlivě jednoduchý cíl - „aby se tu dobře žilo“.
I proto podporuji jejich volbu."

Evžen Báchor
pedagog, nezávislý novinář, učitel včelařství

"Na své cestě životem jsem potkával mnoho lidí, ať již jako učitel, novinář, úředník, včelař, nebo vedoucí montér průmyslových staveb. Byli to lidé různých povah, zaměření, charakterů a zájmů. Ale nebylo mnoho těch, kteří byli ochotni pomoci a dát svoji křesťanskou lásku druhém. Jedním z nich, ke kterému mám plnou důvěru je Ing. Petr Šilar. Poprvé jsem se s ním potkal jako novinář na začátku devadesátých let. Mnohokrát jsem se od těch dob přesvědčil, kolika lidem pomohl a kolik dobrého pro ně vykonal a udělal. Velmi skromný a pracovitý člověk, pocházející z malé obce z Orlických hor, vždy rád pomohl tam, kde je to nejvíce potřeba. Jak se u nás na horách říkávalo: „Važ si toho, kdo je ochoten na svůj úkor pomoci druhému.“
Mnoho let jsem předsedal včelařskému spolku v Pardubicích. On byl první, který přispěchal včelařům na pomoc. Pomohl i jako politik při prosazování nových zákonů o zpracování medu a medoviny. Velmi si Petra vážím právě pro svoji skromnou, pracovitou a obětavou povahu. Také proto, že je velmi dobrým a zodpovědným chovatelem včel."

Ludmila Pavlišová
jednatelka Centra Jana XXIII. Hlinsko

"V krajských volbách ráda podpořím Koalici pro Pardubický kraj, zejména radního Pavla Šotolu. Jeho dlouholeté působení v sociální oblasti a neziskovém sektoru přineslo v Pardubickém kraji nespočet užitečných projektů v celé této oblasti. Je za ním vidět obravský kus dobré práce, je komunikativní, má zájem o konkrétní dění v organizacích i celém sektoru. Preferuje prorodinnou politiku, vyzdvihuje hodnotu manželství a zdravé fungování rodiny.  Velmi si váží práce druhých a dovede projevit uznání. Osobně ho znám řadu let, je pracovitý a poctivý. Jeho morální kvality, osobní charakter a důstojné a slušné vystupování jsou zárukou a předpokladem pro pokračování v nastaveném systému práce v sociální oblasti a neziskovém sektoru v Pardubickém kraji."

Oldřich Koudelka
publicista, básník a spisovatel,
dlouholetý člen Českomoravské myslivecké jednoty

"Jsme region bohaté historie a rozmanité současnosti, tradiční venkovská oblast na historickém pomezí Čech a Moravy. Proto je pro nás naprosto nepostradatelná všestranná kulturní, umělecká, vzdělanostní a společenská činnost i důsledná obnova architektonického dědictví. Romana Línka a mnohé z padesátky osobností, které tvoří Koalici pro Pardubický kraj, jako například Dušana Pávka, Petra Šilara či Jana Neuderta znám osobně dlouhá léta a vím, že výše uvedené hodnoty cíleně prosazují jak ve svém osobním životě, tak i svých volebních programech. Jsou pro mne zárukou, že je budou obohacovat i v čase příštím a přispívat tak k celkové prosperitě Pardubického kraje. Proto pro Koalici zvednu palec nahoru!   "

Vladimír Martinec

Vladimír Martinec
česká hokejová legenda
radní města Pardubic

"Sport je celý můj život. Vždycky jsem bojoval za to, aby získal podporu, jakou si zaslouží. I kvůli tomu, aby nastupující generace neseděla jen u počítačů a měla smysluplnou životní náplň. Třeba takovou, jakou jsme kdysi mívali za našeho mládí my. Doba se sice změnila, ale jen s nadšením se sport dnes dělat nedá. Proto jsem rád, že Koalice pro Pardubický kraj má ve svých řadách týmové hráče, kteří se snaží i v této oblasti napomáhat dobré věci."

Milan Báča

Milan Báča
ředitel gymnázia Svitavy

"Jako ředitel střední školy spolupracuji jak se současným vedením Pardubického kraje, tak s vedením města Svitavy. Spolupráce mně těší, neboť se v obou případech setkávám se vstřícností, pochopením, podporou a pomocí. Je tomu tak i v případě Mgr. Bc. Davida Šimka, MBA, který patří k těm, kteří pro Svitavy nebo Pardubický kraj odevzdávají již mnoho let s plným nasazením poctivou práci. Je to lídr a manažer s bohatými zkušenostmi. Je moc dobře mít takové lidi v čele kraje."

Vladislav Brokeš

Vladislav Brokeš
děkan

"Koalice pro Pardubický kraj pod vedením Romana Línka dvacet let velmi citlivě pracuje pro občany našeho kraje. Jejich práci mohu osobně sledovat v oblasti rozvoje kulturní a památkové péče. Za posledních dvacet let se podstatně změnila v našem kraji tvář našich měst a obcí díky podpoře oprav kulturního dědictví. Z tohoto důvodu podporuji Koalici pro Pardubický kraj a děkuji za osobní nasazení všech kandidátů."

Kvido Štěpánek

Kvido Štěpánek
majitel společnosti Isolit - Bravo 
v Jablonném nad Orlicí 

"Upřímně se musím přiznat, že z velké politiky na úrovni státu je mi mnohdy špatně. O to větší radost mám, že z té krajské podobné pocity nemívám. Nepochybně je to v nemalé míře vlivem Romana Línka, kterého znám dobrých pětadvacet let a moc mě těší, že jde nyní do dalšího kola! "

Ludmila Dostálová

Ludmila Dostálová
ředitelka Charity Moravská Třebová

"Podporuji kandidáty za Koalici pro Pardubický kraj. Jsou to lidé na svých místech, kteří svou práci vykonávají zodpovědně a svědomitě ve prospěch společnosti. Díky nim se Pardubický kraj rozvíjí, máme mnoho krásných míst a zejména v sociální oblasti můžeme být inspirací pro ostatní."

Jan Hladký

Jan Hladký
místostarosta obce Kameničky

"Kandidáti Koalice pro Pardubický kraj v čele s lídrem Romanem Línkem pro mě znamenají hodnoty lidskosti a zdravého rozumu, který nezapomíná na rodiny, životní prostředí a rozvoj ekonomiky v našem kraji. Nepopulistický
a zodpovědný program má moji podporu
a můj hlas."

Kršková

Marie Kršková
starostka obce Orlické Podhůří

"Koalice pro Pardubický kraj v čele s Romanem Línkem je řada zkušených a obětavých krajských, a hlavně komunálních politiků. Nedělají politiku pro funkce ale jako službu pro druhé. Jsou to týmový hráči, kteří se neváhají se o  své cenné zkušenostmi podělit i s nováčky, jako jsem já. "

Miroslav Wágner

Miroslav Wágner
starosta města Jablonné nad Orlicí 

"Koalici pro Pardubický kraj podporuji jednak z toho důvodu, že jsem v předešlých obdobích kandidoval za toto sdružení a zároveň jsem přesvědčen, že jeho zástupci mnohokrát prokázali, že mají své opodstatněné místo v zastupitelstvu našeho kraje i v jeho vedení."

Petra Benešová

Petra Benešová
radní města Litomyšl
ředitelka Rodinného centra Litomyšl

"Klima utvářejí lidé, kteří v kraji žijí a , kteří  svými rozhodnutími posouvají dění. Koalice pro Pardubický kraj posouvá a realizuje prorodinnou politiku a sociální oblast směrem, který je pro mě zárukou, že i v budoucnu se bude v našem kraji dobře žít."

Václav Milík

Václav Milík ml.
vítěz pochodrážního závodu Zlatá přilba města Pardubice 2017

"Když jsem se stal v roce 2017 vítězem nejstaršího plochodrážního závodu na světě – Zlaté přilby města Pardubic, která se navíc odehrává v Pardubickém kraji, znovu jsem se přesvědčil o tom, jakou vyjímečnou hodnotu tato tradiční akce má. Jsem rád, že Pardubický kraj si význam takovýchto událostí uvědomuje a systematicky je podporuje. Tým Koalice pro Pardubický kraj je pro mě zárukou toho, že se v této cestě bude dál pokračovat."

Jaroslava Plačková

Jaroslava Plačková
místostarostka obce Křičeň

"Koalici pro Pardubický kraj podporuji na základě dlouholeté spolupráce nejen s Ing. Romanem Línkem, ale i s jejími dalšími osobnostmi. Danou spolupráci mohu hodnotit jak z hlediska bývalého zaměstnance Pardubického kraje, tak z hlediska nynějšího člena zastupitelstva obce. Jsem přesvědčena, že kandidáti za Koalici pro Pardubický kraj, v čele s Ing. Romanem Línkem, jsou zárukou spolehlivosti a slušnosti, a že svými znalostmi a zkušenostmi budou přínosem pro celkový rozvoj Pardubického kraje."

Josef Jílek

Josef Jílek
předseda představenstva
bytového družstva

"Zastupitelé Koalice pro Pardubický kraj byli pro mě vždy zárukou racionálních rozhodnutí. V každé situaci dokázali odhalit a eliminovat populistické kroky, snaží se problémy řešit s nadhledem. Preferují vždy varianty dlouhodobě perspektivní před okamžitou snahou zalíbit se občanům na úkor příštích generací. Líbí se mi jejich důraz na podporu výchovy a vzdělávání mladých."

Jana Šilarová

Jana Šilarová
starostka obce Kunětice

"Proč volím a podporuji
Koalici pro Pardubický kraj?

Protože je to seskupení fajn lidí, přátel, spolehlivých a pracovitých odborníků, pro které je zájem o věci veřejné prioritou.
Nehledají „politické body“, neslibují nesplnitelné,  ale jde jim „o věc“, o smysluplný a úspěšný rozvoj kraje a místních samospráv.
Nikdy neodmítnou podat pomocnou ruku, morální i materiální."

Evžen Erban

Evžen Erban
ředitel plochodrážního závodu
Zlatá přilba města Pardubic

"Na Koalici pro Pardubický kraj se mi líbí, že je dlouhodobě věrná svým hodnotám, systematicky je prosazuje a neuhýbá z cesty podle momentálních náled ve společnosti."

Jana Kalousková

Jana Kalousková
ředitelka Městské knihovny 
Ústí nad Orlicí

"Přála bych si, aby v krajských volbách spolupracovala a zvítězila koalice demokratických stran, která má v Pardubickém kraji již tradici..."

František Matějka

František Matějka
hasič

"Cílem Koalice pro Pardubický kraj je spojovat lidi, kterým jde o to, aby Pardubický kraj byl dobrým místem k životu. Tato myšlenka je mi osobně velmi blízká, a proto má mou podporu. "

Miloslav Výborný

Miloslav Výborný
bývalý politik, emeritní soudce Ústavního soudu a Nejvyššího správního soudu

"Koalici pro Pardubický kraj volím tradičně a budu ji volit zase. Potvrdili, že rozumí zájmům lidí našeho kraje a bez velkých řečí a politikaření vědí, co dělat."

Jiří Drašnar

Jiří Drašnar
jednatel IMS-Drašnar, s.r.o.

"Koalice pro Pardubický kraj není projektem pro jedno použití. Řadu z kandidátů osobně znám. Jsou to lidé, za nimiž je vidět jejich dobré dílo pro ostatní a kterých si vážím."

Petr Ludwig

Petr Ludwig
podnikatel, publicista a spisovatel

"V krajích je politika více než o stranách o konkrétních lidech. Proto tedy podporuji Koalici pro Pardubický kraj a jejího leadera Romana Línka. Známe se mnoho let osobně a věřím v jeho kompetence a zároveň hodnoty."

Libor Pilař

Libor Pilař 
velitel SDH Chrudim - Topol

"Koalice pro Pardubický kraj za dobu svého působení v krajské politice velkým dílem pomohla k podpoře Jednotek sboru dobrovolných hasičů, které tak mohou kvalitněji pomáhat obcím. A za to má v letošních krajských volbách můj hlas!"

Petr Votroubek

Petr Votroubek
starosta Svazu skautů a skautek ČR

„S Dušanem Pávkem se známe již mnoho let a vyznáváme podobné hodnoty. Oceňuji jeho schopnost řešit problémy vstřícně a s rozvahou. Vážím si toho, jak podporuje spolkovou činnost, jako důležitou složku občanské společnosti. Má moji plnou podporu."

Josef Gracias

Josef Gracias
starosta městyse Svojanov

"Podporuji Koalici pro Pardubický kraj. Její zástupci ve vedení kraje vždy napomáhali při řešení problému i potřeb malých obcí."

Iva Pohanková

Iva Pohanková
jednatelka Pohanka

"Romana Línka znám velmi dlouho a ráda jej podpořím v nadcházejících krajských volbách. Je to člověk, který pro mne vrchovatě splňuje veškeré profesní i morální atributy dobrého politika, což ostatně dlouhodobě dokládá jeho úspěšná politická kariéra. Naše město i region takovéto kvalitní osobnosti potřebují."

Martin Smetana

Martin Smetana
starosta obce Opatovec

"Podporuji Koalici pro Pardubický kraj,  za dobu existence Pardubického kraje ukázala, že má oprávněně své místo ve vedení kraje."

Josef Kubát

Josef Kubát
emeritní ředitel pardubického gymnázia

"Koalice pro Pardubický kraj, kterou tvoří KDU-ČSL, Nestraníci a SNK Evropští demokraté, předložila rozumný volební program. Jejím lídrem je patriot Pardubic a Pardubického kraje a určitě nejzkušenější politik Roman Línek. Kandidátku tvoří osobností různých profesí. Jsem dlouholetý aktivní člen SPP- Sdružení pro Pardubice. Dovoluji si vyzvat občany našeho kraje, aby mne v podpoře Koalice následovali."

Vladimír Šebek

Vladimír Šebek
starosta města Lázně Bohdaneč

"V krajských volbách podpořím kandidáty, kteří nám v případě zvolení pomohou rozvíjet náš dobrý život. Hledám politické seskupení, jež se řídí základními lidskými hodnotami, jako je rodina, ohleduplnost k životnímu prostředí, vzájemná spolupráce a úcta k národním tradicím. Hledám lidi, kteří ve veřejných funkcích dosáhli nezpochybnitelných úspěchů, dobře se mi s nimi spolupracuje a byli vidět v našem městě. Moje volba je jasná a správná. Podporuji Koalici pro Pardubický kraj."

Věra Dvořáková

Věra Dvořáková
ředitelka Farní charoty Litomyšl

Patřím k těm, kdo jednoznačně podporují Koalici pro Pardubický kraj. S řadou lidí, kteří toto politické uskupení reprezentují, mám osobní zkušenost – a je to zkušenost více než jen dobrá. Je mezi nimi i pan Radomil Kašpar, kterého znám jako člověka čestného a pracovitého, gentlemana, který drží slovo a ani po letech práce ve vedení města Litomyšl a v zastupitelstvu kraje neztrácí energii. Oceňuji jeho lidskost, pochopení pro problémy druhých a optimizmus."

Petr Frajvald

Petr Frajvald
místostarosta Moravské Třebové

"Koalice pro Pardubický kraj se vždy zasazovala o zdravé životní prostředí, což je pro mě velmi důležité. Líbí se mi také důraz na podporu drobných zemědělců a chovatelů, zejména na venkově. Osobně znám kandidáty z východní (moravské) oblasti, kteří jsou pro mě zárukou, že nastolený trend bude pokračovat. Je mezi nimi spousta mladých a schopných lidí s opravdovým elánem a chutí pracovat pro dobro našich občanů."

Josef Lux

 Josef Lux
chirurg Orlickoústecké nemocnice

"Ve volbách do krajského zastupitelstva budu volit Koalici pro Pardubický kraj. Projekt KOalice již dvacet let dokazuje, že je možné se domluvit a konstruktivněprosazovat program založený na konzervativních hodnotách. Jednotliví kandidáti jsou pro mě zárukou, že budou prosazovat zájmy všech regionů kraje a nebudou odtržení od reálného života v měnších městech a obcích kraje."

Martin Dvořák

 Martin Dvořák
ředitel Oblastní charity Polička

" Podporuji Koalici pro Pardubický kraj s jejím lídrem Romanem Línkem. Koalice dokázala ve vedení kraje sama, nebo ve spolupráci s koaličními partnery, že dokáže dobře vést Pardubický kraj.Na kandidátce má současné krajské zastupitele, ale i kandidáty se zkušenostmi z místní a regionální politiky. Velice si vážím spolupráce i s radním Pavlem Šotolou v oblasti sociálních služeb."

Jiří Kabát

Jiří Kabát
ředitel ZUŠ Pardubice - Polabiny

"Velice rád vyjadřuji svou podporu Koalici pro Pardubický kraj, zvláště jejímu lídrovi Romanu Línkovi. Je to člověk osvícený a kulturně založený, velký podporovatel našeho souboru Barocco sempre giovane i festivalu Pardubické hudební jaro.S obojím je můj profesní i soukromý život velmi těsně svázán, proto mohu zodpovědně říci, že málokterý politik (jestli vůbec nějaký) toho pro podporu regionální kultury udělal a stále dělá tolik, jako on. Přeji celé koalici mnoho (nejen volebních) úspěchů!"

František Vaníček

František Vaníček
ředitel Mezinárodního hudeního festivalu Letohrad,
děkan Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové

"Současné vedení Pardubického kraje, jehož součástí je i Koalice pro Pardubický kraj, sousatvně pracuje na smysluplném rozvoji našeho krásného kraje ve všech potřebných oblastech. Osobně chválím podporu investic, sportu a kultury. A na tomto všem je vidět také výborná práce radních a zastupitelů za Koalici pro Pardubický kraj. Moc bych si přál, aby současná koalice pokračovala i po dalších volbách do krajských zastupitelstev. Koalice pro Pardubický kraj má moji podporu!"

Stanislav Peca

Stanislav Peca
bývalý starosta města Třemošnice 

"Proč podporuji Koalici pro Pardubický kraj. Politické seskupení složené ze tří subjektů KDU-ČSL, SNK ED a Nestraníci jsem podporoval i v minulém volebním období. Kandidátku tvoří regionální patrioti a úspěšné osobnosti, pracující v komunální politice. Jsou dokonale seznámeni s problematikou a potřebami občanů kraje. Převážnou část jich znám osobně, z doby, kdy jsem zastával post starosty Třemošnice. Jsou slušní, pracovití a dokážou razantně a úspěšně hájit zájmy kraje a občanů, kteří v něm žijí. Přesvědčili mě, že svoji zastupitelskou práci dělají zodpovědně a snaží se o rovnoměrný rozvoj všech regionu kraje. Mají potřebné zkušenosti a schopnosti, aby ve své práci krajských zastupitelů nadále pozitivně ovlivňovali rozvoj Pardubického kraje."

Terezie Šmolíková

Terezie Šmolíková
bývalá radní města Litomyšl 

"Proč budu volit Radka Kašpara? Radka Kašpara znám již řadu let. Vážím si ho, protože nepatří k politikům typu „kam vítr, tam plášť“. Pět volebních období jsem jako členka KDU-ČSL a zastupitelka města Litomyšl s Radkem sdílela “dobré i zlé“ v komunální politice. Vím, že umí jasně formulovat své názory, stát si za nimi. Zároveň dokáže i přijmout pohled druhého a případně i „demokraticky“ ustoupit, či hledat společnou řeč. Má i smysl pro humor.Hodnoty, na kterých je založena naše křesťansko – demokratická strana, Radek propaguje konkrétně svým životem (rodina, dobrý učitel, sociální cítění, úcta k přírodě, … )."

Martin Pavliš

Martin Pavliš
podnikate, jednatel společnosti
MIAS OC spol. s.r.o. Krouna 

"Koalici pro Pardubický kraj vyjadřuji plnou podporu.
Je pro mě uskupením, které je věrné zásadám slušnsoti a je schopno spolupráce přes hranice své koalice. Její představitelé vždy přistupovali k řešení problémů realisticky, diplomaticky a s rozmyslem. Během svého dosavdního působení v krajské politice si vydobyli pověst pracovitých politiků. Jejich konání ve mě vzbuzuje optimismus a naději.
Právě proto je v letošncíh krajských volbách velmi rád podpořím."