Kraj zve mládež do svých muzeí a galerie každý čtvrtek zdarma

Počínaje 3. zářím začne platit ve čtyřech krajských muzeích a v krajské galerii čtvrteční volný vstup pro mládež. Bude se týkat žáků, studentů a držitelů ISIC karty, nebo jiného dokladu, který prokazuje studium.

„V letošním roce některá města nebo kraje ve snaze nalákat návštěvníky zavedly volné vstupy do muzeí a galerií. My jsme se chtěli jít jinou cestou,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek, který má na starosti i kulturu a o novém přístupu v rámci Pardubického kraje rozhodl. „Nechceme dále plošně omezovat rozpočty našich kulturních institucí, ale díváme se do budoucna. Rádi bychom, aby si vztah k historii a umění vytvořila zejména mladá generace. Proto jsme přistoupili k zavedení jednoho volného dne pro mládež, nakonec volba padla na čtvrtky. K tomu samozřejmě zůstávají v platnosti nejrůznější slevy pro rodiny, seniory, ZTP a podobně,“ dodal Línek.

Toto opatření bude platit pro Východočeské muzeum v Pardubicích, Regionální muzeum v Chrudimi, Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě, Regionální muzeum v Litomyšli a pro Východočeskou galerii od 1. září do odvolání.

Zdroj: Pardubický kraj