Ing. Iva Doležalová Iva Doležalová

místostarostka města Chrast 
věk 50 let 

Je tolik míst, na které můžeme být v kraji hrdí!
Především na rozvoj cestovního ruchu by se při práci pro Pardubický kraj zaměřila místostarostka Chrasti u Chrudimi Iva Doležalová.
„Považuji se za patriotku nejen svého města, kraje, ale i celé České republiky. Naše země i náš region se může pochlubit tolika krásnými místy, na které můžeme být právem hrdí. Některé z nich ještě čekají na své objevení,“ říká Iva Doležalová.
„Rozhodně si nemyslím, že by Pardubický kraj nebyl pro turisty dostatečně atraktivní. Naopak má podle mého názoru co nabídnout, a to od severu až k jihu,“ pokračuje místostarostka Chrasti.
Ta se prý dala na politiku hlavně proto, že měla chuť pomáhat. „Je dobře, když člověk začne konkrétně něco dělat a přestane vést jen plané řeči,“ dodává Iva Doležalová.
„Baví mě, když můžu přinášet nové nápady, a to i v mé profesi stavebního inženýra a projektanta,“ uvádí místostarostka Chrasti u Chrudimi, která si ve volném čase ráda zahraje pro zábavu třeba volejbal. „Důležitější než body je to, že se při něm společně sejdeme,“ sděluje Iva Doležalová.
Mezi její koníčky patří také muzika. Konkrétně hra na příčnou flétnu. „A také vyjížďky s rodinou na kolech nebo návštěva divadla,“ uzavírá.