ThMgr. Dušan Ehmig

kazatel Českobratrské církve evangelické 
věk 47 let 

Udělejme něco dobrého pro druhé

„Změňme se v lidi, kteří rozdávají radost. Udělejme něco dobrého pro druhé. Třeba i to, co by od nás nečekali. Hledejme a projevujme spravedlnost a pravdu. Přijměme ze své slovo pokora. Buďme tolerantní k těm, kteří se nějak odlišují,“ říká Dušan Ehmig, jenž je od roku 2013 kazatelem Českobratrské církve evangelické ve Dvakačovicích na Chrudimsku.

„Právě pomoc druhým je oblast, na kterou bych se chtěl zaměřit i při své práci pro Pardubický kraj,“ uvádí absolvent zahradnické vyšší odborné a střední školy v Mělníku z roku 1992, který na Karlově univerzitě v Praze získal v roce 2002 titul magistr teologie.

„Poté jsem pracoval v knihovně Křesťanské akademie a v Pokoncilní knihovně Františka kardinála Tomáška v Praze, od roku 2003 pak na Správě Pražského hradu, v Kanceláři prezidenta republiky, konkrétně v oddělení Uměleckých sbírek,“ sděluje Dušan Ehmig.

Ve volném čase se rád věnuje turistice, zahrádkaření, chovatelství, historii, psychologii, pedagogice, studiu německého jazyka, četbě životopisné literatury, jízdě na kole, setkávání s přáteli, meditaci, studiu biblistiky, publikační činnosti a folkloru.