Datová síť LabeNET hledá logo, kraj oslovil studenty

Pardubický kraj vyhlásil pod patronací radního pro IT René Živného studentskou soutěž o ceny na logo a barvy regionální datové optické sítě LabeNET. Soutěž je určena žákům středních škol v Pardubickém kraji.

Regionální datová optická síť  LabeNET vznikla pro potřeby Pardubického kraje v roce 2015 z důvodu potřeb vysokorychlostního propojení některých organizací kraje. V první fázi tak byly s Krajským úřadem propojeny velké nemocnice, středisko Záchranné služby v Pardubicích a 5 městských úřadů ve stejných lokalitách jako nemocnice. Nyní prochází inovací a rozšiřuje se do dalších lokalit. „V dnešní době kybernetických útoků je důležité, že napojené subjekty mohou přenášet svá data nejen mezi sebou, ale komunikovat také s dalšími sítěmi bez vlivu a omezení internetu. Regionální datová síť umožňuje transport několikanásobně rychlejší a důvěryhodnější ve srovnání s běžným propojením přes internet,“ uvedl René Živný.

Podobné sítě vznikají i v dalších regionech, například vysočinský Rowanet, plzeňský Camelnet, zlínský 21Net nebo obdobná karlovarská datová síť. „Tyto komunikační střípky tak přispěly například k rozvoji eHealthu a obecně digitalizaci zdravotnictví nebo přenosu dopravních kamer ke složkám Integrovaného záchranného systému, které pak lépe znají situaci k navádění posádek městy a dopravními špičkami,“ poznamenal Živný.

Pardubický kraj oslovil žáky, které baví grafický design, aby navrhli logo a barvy datové sítě LabeNET. Soutěž je vypsaná ve dvou kategoriích:

1) logo a barvy bez omezení

2) logo a barvy využívající motiv pardubického půlkoně a řeky, respektive pohybující se vody

Zájemci mohou posílat své návrhy ve formátu pdf na email: soutez@pardubickykraj.cz do konce srpna. „Vítězové obou kategorií obdrží jako cenu notebook a jméno autora vítězného řešení bude uváděno při použití loga na stránkách datové sítě. Všechny zdařilé návrhy kraj vystaví ve svých prostorách dostupných i široké veřejnosti,“ dodal Živný.
Zdroj: Pardubický kraj