Ing. Dana Hubálková 

ředitelka Cesta pro rodinu, z.ú.
věk 53 let

Žena regionu, která pomáhá (nejen) rodinám

Cesta pro rodinu. To je název organizace v Žamberku, která zahrnuje Rodinné centrum, Dětskou skupinu Maceška, volnočasový Klub bez klíče pro děti, Azylový dům, Dům na půl cesty a Studio grafiky a kreativní tvorby. Věnuje se aktivitám, které přispívají k posilování a podpoře nejen funkčních rodin, ale i těch, co se ocitají v těžkých životních situacích. Zázemí rodiny, vztahy, kořeny, opora, závazek a předávání. To jsou hodnoty, jimiž se v roli ředitelky řídí a vede k nim i svůj pracovní tým Dana Hubálková.

Pomáhá rozvíjet neziskovky

„V roce 1996 jsem spolu s dalšími matkami založila Občanské sdružení CEMA v Žamberku. Z malého prostoru pro sdílení zkušeností rodičů zejména na rodičovské dovolené vyrostla organizace se širokým záběrem a pro široký okruh uživatelů, která nyní nese názvem Cesta pro rodinu,“ vysvětluje Dana Hubálková, která se ráda zapojuje také do aktivit na podporu rozvoje regionu a dalších neziskových organizací v rámci Pardubického kraje.

Je členkou rady Koalice nevládek Pardubicka, působí v Místní akční skupině Orlicko i ve volejbalovém oddíle Sokol Žamberk. V roce 2007 byla oceněna titulem Dobrovolník Pardubického kraje a v roce 2018 byla ve veřejném hlasování vybrána jako Žena regionu Pardubického kraje. V prestižní soutěži získala za svou práci i Cenu Senátu Parlamentu České republiky.

Focení, zahrada i výšlapy do přírody

Od roku 1992 je Dana Hubálková vdaná za svého manžela Petra. Vychovali spolu syny Ondřeje a Štěpána.

Ve volném čase se věnuje focení, zahradě a výšlapům do přírody. „V létě jezdím na horském i silničním kole, hraji volejbal a v zimě lyžuji. Ráda tvořím, cestuji, hlavně do hor a potkávám se s rodinou, přáteli a poznávám nové lidi. Mým oblíbeným místem v Pardubickém kraji je zámecký park v Žamberku, kam si chodím zaběhat,“ dodává.