Aktuality

Zpět na seznamZpět na seznam Dobrovolníci, neziskovky a společensky odpovědné firmy dostanou ocenění

2015 11 30 neziskDne 30. listopadu se odehraje jubilejní pátý Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem z Pardubického kraje. Poděkování těm, kteří pomáhají potřebným a společnosti odstartuje od 18:00 v Kongresovém centru Paláce Pardubice. Večerem provede oblíbená moderátorka Jolana Voldánová, všem oceněným zazpívá Leona Šenková.

Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem pravidelně pořádá sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), Pardubický kraj, Europe Direct a Rytmus Východní Čechy, o.p.s. „Smyslem pořádání galavečera je vyjádření díků všem, kteří se rozhodli pomáhat tam, kde je potřeba. Dobrovolníci chodí například zpříjemnit den seniorům nebo připravují zábavné aktivity pro děti. Neziskové organizace pomáhají všem potřebným, avšak samy nejsou často doceněny. Neziskovky by se proto neobešly bez pomoci společensky odpovědných firem a podnikatelů, kteří podporují jejich činnost nebo zaměstnávají jejich handicapované klienty. Všichni ocenění tak společně šíří dobro, jehož existenci je potřeba si stále připomínat,“ představuje myšlenku galavečera místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, které je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

I tento rok proto bude oceněno 10 dobrovolníků, neziskovek a firem za svou výjimečnou společenskou činnost. Nad to bude 7 dobrovolníkům udělena i speciální cena jednotlivých členů poroty, mezi nimiž zasedl například radní Pardubického kraje Pavel Šotola, náměstek primátora města Pardubice Jakub Rychtecký nebo ředitelka Krajské hospodářské komory Eva Malinová.

„Letos se nám sešlo více jak 100 nominací. Často šlo o velmi silné příběhy pomoci. Málokoho by například napadlo, že dobrovolníkem může být i člověk, který má sám handicap. Ke všem nominovaným cítím velký obdiv a děkuji jim, že zlepšují náš svět. A proto během galavečera předáme na podiu i jim děkovný list jako projev úcty,“ dodává za pořadatele Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Ocenění ve všech třech kategoriích si převezmou cenu „Srdce na dlani“, kterou zhotovila ve svých dílnách obecně prospěšná společnost CEDR Pardubice. Vybraným dobrovolníkům bude odměnou i cesta do sídla Senátu Parlamentu ČR a Evropského parlamentu v Bruselu.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.