Aktuality

Ženou regionu za Pardubický kraj se stala Ivona Baklíková

Vítězkou sedmého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Ivona Baklíková, která se dlouhodobě věnuje integraci cizinců. Slavnostní předání se uskutečnilo v pátek 27. května v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů předala senátorka Miluše Horská a první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

„Je velmi inspirující vidět, kolik žen dokáže skloubit svou profesi s rodinným životem a zároveň se věnovat mnoha dobročinných a veřejně prospěšných aktivitám,“ uvedla místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská a dodala: „A je dobré, že jim skrze projekt Žena regionu můžeme veřejně poděkovat a veřejnosti ukázat jejich silné příběhy.“

V rámci Pardubického kraje si ocenění Žena regionu odnesla Ivona Baklíková, která až do odchodu na mateřskou vedla Centrum na podporu integrace cizinců v Pardubickém kraji. Nominována byla za svou dlouholetou a usilovnou aktivitu na podporu integraci cizinců. Od roku 2004 pracuje v sociální oblasti a věnuje se převážně cílové skupině osob, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. V rámci centra napomáhala k integraci cizinců do společnosti, mimo jiné pořádáním kurzů českého jazyka, spoluprací s velkými firmami, právním a sociálním poradenstvím nebo pořádáním večerů na téma různých světových zemí, latinskoamerických večerů atd. Baklíková je také organizátorkou festivalu multikulturního týdne v Pardubicích. „Ocenění je sice určeno pro mě, ale vnímám jej jako ocenění pro celý tým lidí, se kterým po celou dobu spolupracuji a pro mé klienty, kteří mi dávají spoustu odvahy a motivace. Obzvláště v časech, kdy téma integrace cizinců nepatří mezi vždy vstřícně přijímaná,“ zmínila Ivona Baklíková.

Kromě své práce pro Centrum také vyučuje psychosociální výcvik na Vyšší odborné škole v Pardubicích. Dva roky se aktivně podílela na výuce interkulturní komunikace pracovníků Celní správy ČR ve spolupráci. V rámci své profesní praxe se účastnila několika zahraničních studijních stáží a mezinárodních projektů (Řecko, Portugalsko, Španělsko, Švédsko, Norsko).

O soutěži:

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Pardubického kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r o.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.