Aktuality

Závěrečné zkoušky začaly i v Praktické škole Svítání

Závěrečné zkoušky začaly i v Praktické škole Svítání

Atmosféra je slavnostní jako před začátkem maturit, šest mladých lidí většinou s kombinovaným postižením si losuje úkoly na praktickou část své závěrečné zkoušky na dvouleté Praktické škole Svítání v Nemošicích. Žádná tréma není vidět, jsou zvyklí, že život jim přináší překážky takřka nepřetržitě. Podpořit je přišel i radní Pardubického kraje Pavel Šotola, patron třídy P5, který je provází od začátku studia.

Úkoly jsou ryze praktické – příprava pokrmů od naplánování jídla, nákupu až po vaření, praní v pračce, žehlení, věšení prádla, přišívání knoflíku, jednoduché práce v dílně, někteří žáci zvládnou i vyhledat vlakové a autobusové spojení na internetu. „Známe se už delší dobu, a tak vidím, jaké jste udělali pokroky. Přeji vám všem, aby se vám v životě dobře vedlo a abyste tyto dovednosti mohli dobře uplatnit, ať už v práci nebo v domácnosti. Velký dík patří určitě také celému učitelskému sboru,“ řekl Pavel Šotola.


Škola Svítání má pro uplatnění svých absolventů vlastní sociální podnik a spolupracuje také s řadou osvícených zaměstnavatelů, kteří mladým lidem s kombinovaným postižením nabízejí různé pomocné práce.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.