Aktuality

Záchranka ukončila projekt modernizace z evropských fondů

stažený souborNěkolikaletý evropský projekt s názvem Modernizace a standardizace vybavení Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje za celkem 78,5 milionu korun přinesl krajské záchrance 25 nových sanitních vozidel, proplacení systému eHealth i nové moderní vybavení posádek. Rada Pardubického kraje se dnes seznámila se závěrečnou zprávou k ukončení projektu.


„První část této účelové dotace z Ministerstva pro místní rozvoj České republiky nám proplatila deset sanitních vozidel pořízených v letech 2013, 2014, z druhé části jsme nakoupili 15 sanitek a třetí část nám proplatí náklady, které jsme vynaložili na modernizaci záchranky zejména komunikačními a zdravotnickými přístroji,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

Velkým přínosem je v této oblasti projekt eHealth (elektronizace zdravotnictví), který umožnil rychle elektronické propojení sanitních vozů a zasahujících posádek s nemocnicí. „Záchranáři dostali také nové vozidlové radiostanice, navigace, tablety a tiskárny, ale také defibrilátory, plicní ventilátory a přístroje pro masáž srdce,“ doplnil Línek.

Projekt z Integrovaného operačního programu Evropské unie spolufinancovala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.