Aktuality

V Jevíčku mají ambiciózní plány

2015-03-06-jevickoPardubice/Jevíčko – Na pracovní návštěvu pozval začátkem března starosta Jevíčka Dušan Pávek prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Chtěl mu představit nové vedení města po volbách i plány radnice včetně problémů, se kterými se tu potýkají.

„Jevíčko vždy bylo důležitou baštou jihovýchodní části Pardubického kraje. Vzpomínám, že jsem tu brzy po vzniku krajů besedoval s občany o tom, zda mají patřit k Pardubicím, či k Brnu. Za ty roky musím říct, že Pardubický kraj tuto oblast nijak nezanedbával, hodně věcí se tu změnilo k lepšímu. Je tu opravené náměstí, nový povrch dostaly některé silnice v okolí, právě nyní například modernizujeme silnici z Jevíčka na Zadní Arnoštov," poznamenal úvodem Roman Línek.

Město s necelými třemi tisíci obyvatel uprostřed Malé Hané nechce sedět v koutě a čekat na příležitosti. Žije bohatým společenským životem a nabízí i slušné pracovní příležitosti. Oproti okolí je tu i nižší nezaměstnanost. To ale neznamená, že město nemá další plány.

Jedním z důležitých zaměstnavatelů je Rehabilitační ústav ukrytý v rozsáhlém parku. V bývalém tuberkulózním sanatoriu se léčí kolem stovky pacientů s plicními chorobami a přibližně 70 pacientů na pohybové rehabilitaci, další pak ambulantně. Oborem budoucnosti by pro ústav mohla být plicní rehabilitace, což by ale předpokládalo investice na úpravy dalších prostor.

Chloubou města je také místní gymnázium, nyní se dvěma stovkami žáků. Od příštího školního roku tu chtějí otevřít i první třídu kombinovaného lycea s technickým a přírodovědným zaměřením, které bude využívat netradiční pedagogické principy. Problémem je pro něj ale cestovní dostupnost školy, protože i z nedaleké Moravské Třebové sem autobus překonává vzdálenost 18 kilometrů celých 60 minut.

Významným zaměstnavatelem je v Jevíčku kromě firmy na výrobu žiletek také německá společnost Rehau, která v místním závodě vyrábí těsnění pro automobilový průmysl. Podle slov jejího ředitele Pavla Kašeho usiluje o další rozšíření místního provozu a mohla by přijmout až 200 dalších zaměstnanců. Důležité je, že zaměstnává kvalifikovaný personál, podporuje nový učňovský obor plastikář a má zájem i o vlastní konstruktérské centrum.

„Jevíčko dohání velikost svým elánem, je to sympatické. Pro Pardubický kraj budou jeho okrajové části vždy důležité a společnými silami se budeme snažit přispět i k jejich rozvoji," dodal na závěr Roman Línek.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.