Aktuality

V Brandýse postaví rehabilitační bazén, léčebný ústav v Jevíčku opraví silnici

2015 06 30 rehabilitacni ustavZadání veřejné zakázky na stavbu rehabilitačního bazénu v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí dnes schválila Rada Pardubického kraje. Odhadovaná cena je více než 35 milionů korun. Rada také rozhodla také o opravě zdevastované silnice v areálu Odborného léčebného ústavu Jevíčko.

„Nová přístavba propojí areál Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí s parkem. Bazén o rozměrech osm krát devět metrů bude spolu s budovou částečně zapuštěný do terénu a zvenku splyne jeho zelená střecha s parkem,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví. „Stávající rehabilitační bazén je z roku 1960 a neodpovídá potřebám a lůžkové kapacitě ústavu. Není vhodně umístěn, nemá bezbariérový přístup a nesplňuje mikroklimatické a technologické požadavky platné legislativy,“ dodal Roman Línek.

V novém objektu budou také šatny, toalety, sprchy a technické zázemí s úpravnou bazénové vody a vzduchotechnikou. Prostor stávajícího bazénu projde rovněž stavebními úpravami a bude nadále užíván pro rehabilitaci pacientů.

Stará silnice ničí suterén OLÚ

V Odborném léčebném ústavu Jevíčko se dočkají obnovy páteřní komunikace. „Tato silnice je téměř 100 let stará, s různými vysprávkami a překopy, bez jakéhokoliv funkčního systému odvodnění. Při velkém dešti tak zaplavuje suterén léčebných pavilonů,“ vysvětlil Roman Línek. „Chceme proto obnovit tuto komunikaci v kontextu historického vzhledu areálu, provést odvodnění, ale také zlepšit dopravní obslužnosti pro sanitní vozidla a zásobování a vytvoření rovných ploch pro nakládku a vykládku pacientů s využitím kolečkových vozíků,“ dodal 1. náměstek hejtmana. Náklady se odhadují na 6,4 milionu korun.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.