Aktuality

I. Účastníci dohody:

Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová

(dále jen KDU-ČSL),
zastoupená předsedou krajské organizace Ing. Romanem Línkem
Politické hnutí Nestraníci
zastoupené předsedkyní MUDr. Věrou Rybovou a Mgr. Davidem Šimkem

SNK Evropští demokraté (dále jen SNK ED)
zastoupená předsedou krajské organizace Ing. Michalem Koláčkem
v rámci SNK ED k dohodě přistupuje i Sdružení pro Pardubice (SPP)
zastoupené předsedou René Živným

Živný: Významným přínosem kraje je přeznačení dálkových cyklotras

Pardubický kraj se dlouhodobě snaží zpříjemnit cestování cyklistům, kteří projíždějí krajem po dálkových cyklotrasách. Je to nenápadné úsilí, za kterým stojí spolupráce s Klubem českých turistů, hodně práce, peněz a strategických rozhodnutí. I pro letošní rok schválilo Zastupitelstvo Pardubického kraje další dotace pro přeznačení dálkových cyklotras, tentokrát trasy Eurovelo 4 a úsek zcela nové dálkové trasy Svitava číslo 24 ze Svitav do České Třebové v celkové částce téměř 650 tisíc korun.

Kraj schválil dotace k podpoře sociálních služeb i sociálního podnikání

Pardubický kraj podporuje dotacemi služby, které jsou navázány na sociální služby, jako je například zajištění dopravy pro zdravotně hendikepované i seniory, sociální šatníky, potravinovou banku, prorodinné aktivity, prostupné zaměstnávání, atp. Finanční podpory se tradičně dostává i dobrovolnickým organizacím. V letošním roce získá 15 organizací s dobrovolnickým programem 768 tisíc korun a podpoří tak 661 dobrovolníků. Potvrdili to dnes zastupitelé Pardubického kraje.

Autor maloval v galerii plavkyně v přímém přenosu

Východočeská galerie připravila do svých prostor v Zámku Pardubice výstavu významného českého sochaře, profesora Vysoké školy uměleckoprůmyslové Kurta Gebauera. Ten včera zprostředkoval účastníkům vernisáže svou tvorbu nejen vystavenými díly, ale také během zahájení nechal nahlédnout přímo do procesu malby. Doplnil tak vytavenou kolekci - Plavkyně. Další práce mohou vytvořit v galerii návštěvníci.

Známé i netradiční památky jsou tipem na výlet

Panely s fotografiemi památek, které si 13 českých a moravských krajů vytipovalo na výstavu Památky mého kraje v loňském roce v Jiřském klášteře, putují republikou a tento týden zakotvily v Pardubicích. K vidění jsou v budově Krajského úřadu Pardubického kraje v takzvané reálce, a to až do pátku každý den od 8 do 17 hodin.

DC VeskáS cílem zásadně snížit počty dětí v dětských domovech a dětských centrech a nastavit nové služby a formy pomoci dětem a jejich rodinám šel Pardubický kraj do projektu Transformace péče o ohrožené děti. Díky grantu z fondů Evropského hospodářského prostoru prošli všichni zainteresovaní pracovníci řadou školení a společně připravili transformační plány všech osmi zařízení v našem kraji.

2015 03 20 nemocnicePardubický kraj je nejen jediným akcionářem společnosti Nemocnice Pardubického kraje, ale zřizuje také deset dalších zdravotnických zařízení včetně záchranky a dále v následné a rehabilitační péči a v péči o ohrožené děti. Radní Pardubického kraje schválili tento týden účetní uzávěrky těchto zařízení s tím, že všechna hospodařila už druhý rok buď se ziskem, nebo alespoň s vyrovnaným rozpočtem.

IMG 1579bDeset vyřazených, ale stále servisovaných sanitek Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, které mají na tachometru 200 – 250 tisíc kilometrů, mohl Pardubický kraj darovat potřebným organizacím. Přednost měly ty organizace, které kraj zřizuje, jako jsou nemocnice a další zdravotnická zařízení, ale dostalo se i na další potřebné. Čtyřem z nich dnes auto za Pardubický kraj předal 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Jaké mají možnosti lidé s psychiatrickým onemocněním v našem kraji a co by se mělo v budoucnosti měnit? To byly v Domově na hradu Rychmburk hlavní otázky setkání pracovní skupiny, která by spolu s Pardubickým krajem měla připravit koncepční plány pro rozvoj této péče a její modernizaci v kraji. Jednání se účastnili zástupci kraje, sociálních a zdravotnických zařízení a neziskových organizací, které o tyto klienty pečují.

Poprvé od nedávných teroristických útoků se v Bruselu sešel na dubnovém plenárním zasedání Evropský výbor regionů. „Město žije normálně a se vztyčenou hlavou. Restaurace jsou večer plné a ani turisté z města nezmizeli. Jen před historickou budovou Burzy či uzavřeného vchodu do zasažené stanice metra Maalbeek si všichni slušní připomínají nevinné mrtvé a zraněné. Letiště sice funguje zatím tak na 30 procent, ale zlomená atmosféra tu rozhodně není,“ komentuje situaci člen Výboru regionů Roman Línek.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.