Aktuality

Cyklopecky zahájila společná jízda Labskou stezkou do Kladrub

Od Pardubického Cyklopointu odstartovala v sobotu zahajovací jízda Cyklopecek Pardubického kraje, letní cestovatelské soutěže, kterou pořádají Pardubický kraj spolu s Destinační společností Východní Čechy. První společná jízda účastníků byla zařazena také do seriálu Tour de Labe pro všechny, pořádaného Labskou stezkou Nymburk.

Kraj připravuje další investice do zdravotnictví

Rada Pardubického kraje postupně projednává potřebné investice do nemocnic akutní péče a dalších zdravotnických zařízení z krajského rozpočtu. Dílčí rekonstrukce čekají všech pět nemocnic, zásadní ovšem bude projektová příprava centrálních příjmů a centralizace akutních oborů v Orlickoústecké a Pardubické nemocnici.

Vysoké Mýto bude mít nový operační sál pro jednodenní chirurgii

Koncem září letošního roku bude ve Vysokomýtské nemocnici zprovozněn nový operační sál. Potvrdil to 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek, který dnes na místě jednal s vedením tohoto zařízení následné péče a také s vedením města. V krajské radě byl už potvrzen vítěz výběrového řízení na dodavatele stavby.

Cyklopecky odstartují společnou jízdou do hřebčína v Kladrubech

Již popáté zve Pardubický kraj všechny milovníky turistiky a poznávání atraktivních míst v regionu k letní soutěži. Tentokrát jsou ve hře horské kolo Merida, wellness pobyt nebo digitální fotoaparát. Opět pod hlavičkou Cyklopecek je pro cyklisty, koloběžkáře, bruslaře i pěší turisty připraveno 15 cyklotras v Pardubickém kraji.

Kraj ocenil osobnosti roku 2015

Ceny Michala Rabase za záchranu a Ceny Za zásluhy o Pardubický kraj mají od čtvrtečního podvečera nové majitele za rok 2015. Na slavnostním večeru ve Východočeském divadle je jménem Zastupitelstva Pardubického kraje předávali hejtman Martin Netolický a jeho statutární zástupce Roman Línek. K sedmi novým laureátům cen se připojily také dvě čerstvé nositelky Medaile hejtmana.

Více než čtyři stovky dětí základních škol a desítky lidí z veřejnosti přišly dnes do Svitavské nemocnice na letošní Den zdraví. Zážitkové prezentace pro ně připravili sami zdravotníci a zaměstnanci z různých oddělení nemocnice a seznámili je s mnoha oblastmi péče. Přizpůsobili je nešvarům, které životní styl dětí dnes ovládají – například nesprávné sezení u počítače či špatné stravovací a pitné návyky.

Členové správní a dozorčí rady společnosti Smetanova Litomyšl se sešli tento týden na Pardubickém kraji. Po podrobném připomínkování schválili střednědobý strategický dokument s názvem Festival Smetanova Litomyšl 2024, který budou každoročně aktualizovat. Je v něm zachycena vize dalšího rozvoje v reálných ekonomických možnostech, dramaturgické směřování a možné rozšiřování servisu pro návštěvníky festivalu. Rozhodli se také, že zřídí čestnou funkci prezidenta festivalu.

Zařízení pro ohrožené děti se budou v kraji zásadně měnit, plány jsou hotové

Pardubický kraj je prvním regionem v České republice, kde mají všechny dětské domovy a dětská centra připravené konkrétní plány na snížení počtu dětí vyrůstajících v ústavní péči. Součástí transformace bude i rozšíření služeb a podpory pro biologické a náhradní rodiny. Své záměry představili zástupci všech osmi zařízení pro péči o ohrožené děti v úterý 26. dubna v Domě kultury Dukla na závěrečné konferenci k projektu „Transformace péče o ohrožené děti a mládež“.

Závěrečnou odbornou konferencí vyvrcholil včera více než rok trvající projekt hrazený z fondů Evropského hospodářského prostoru s názvem Transformace péče o ohrožené děti a mládež. Zúčastnilo se jí na 150 lidí z oboru, jak z Pardubického kraje, tak z krajů Zlínského a Královehradeckého, z jednotlivých zařízení i z institucí, z neziskového sektoru i státní správy.

Festival Pod duhovými křídly už druhým rokem dokazuje, že v sociálních zařízeních v Pardubickém kraji žijí klienti bohatým kulturním životem. A to nejen jako diváci či posluchači, ale také jako spolutvůrci mnoha krásných vystoupení. Ta mají možnost prezentovat na dvou regionálních kolech festivalu v Poličce a v Pardubicích a někteří z nich i na závěrečném galavečeru vyhlášení cen Duhové křídlo.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.