Aktuality

Kraj chce pokračovat v obnově vozů a vybavení záchranky

Za uplynulé čtyři roky získala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje (ZZS Pk) celkem 37 nových vozidel, které nahradily už ojeté staré sanitky. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu výjezdů záchranky a počtu najetých kilometrů je potřeba v obnově pravidelně pokračovat.

Spojené nemocnice už druhý rok nejsou ve ztrátě

Rada Pardubického kraje jako valná hromada Nemocnice Pardubického kraje projednala na svém posledním zasedání účetní závěrku za rok 2015. S výsledkem hospodaření mohli být radní spokojeni. Spojené nemocnice mají za sebou první celý rok.

Závěrečné zkoušky začaly i v Praktické škole Svítání

Atmosféra je slavnostní jako před začátkem maturit, šest mladých lidí většinou s kombinovaným postižením si losuje úkoly na praktickou část své závěrečné zkoušky na dvouleté Praktické škole Svítání v Nemošicích. Žádná tréma není vidět, jsou zvyklí, že život jim přináší překážky takřka nepřetržitě. Podpořit je přišel i radní Pardubického kraje Pavel Šotola, patron třídy P5, který je provází od začátku studia.

Mimořádnou hodnotu kladrubského hřebčína chceme sdílet s celým světem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem je na cestě k zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jeden z nejstarších hřebčínů na evropském kontinentě zajišťuje chov starokladrubského koně, přičemž základní kmenové stádo je i národní kulturní památkou a jediným památkově chráněným živým tvorem na světě. Dnes ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr kultury Daniel Herman podepsali společnou dohodu o zřízení Rady památky Kulturní krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem. Jejím předsedou byl jmenován Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje.

Línek představil prezidenta festivalu Smetanova Litomyšl, Pavla Kysilku

Sedmdesát let po prvních hudebních slavnostech Smetanova Litomyšl I, jejichž první koncert dirigoval Rafael Kubelík v červnu 1946, je před námi 58. ročník tohoto hudebního svátku. Začíná už tento čtvrtek. Na tiskové konferenci v budově Českého rozhlasu v Praze předseda správní rady Smetanovy Litomyšle Roman Línek představil novou čestnou funkci – prezidenta festivalu – a jejího prvního nositele, bývalého dlouholetého generálního ředitele České spořitelny Pavla Kysilku.

V Chrudimské nemocnici vzniklo jedno z nejmodernějších dialyzačních středisek v Česku

Po rozsáhlé rekonstrukci začalo v Chrudimské nemocnici opět sloužit dialyzační středisko NephroCare, které nyní pacientům s chronickým selháním ledvin nabízí komfortní prostory s nejnovějším přístrojovým vybavením. Společnost Fresenius Medical care jej v pátek za účasti 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka slavnostně otevřela.

Seminář o změnách v systému náhradní rodinné péče v Pardubickém kraji

Neziskové organizace a zástupci měst a obcí jsou zváni na zajímavý seminář, který se koná v pondělí 13. 6. v Pardubicích. Jedná se o představení úspěšného projektu, který probíhá v Pardubickém kraji, a je výjimečný v celé ČR. V našem kraji se podařilo rozjet pozitivní změny v systému náhradní rodinné péče a vybudovat funkční sít podpory rodin s dětmi s aktivním zapojením obcí i kraje.

Vítězkou sedmého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Ivona Baklíková, která se dlouhodobě věnuje integraci cizinců. Slavnostní předání se uskutečnilo v pátek 27. května v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů předala senátorka Miluše Horská a první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Kraj pomáhá vzdělávat dobrovolníky a neziskovky

Pardubický kraj pořádá pro neziskové organizace a dobrovolnická centra řadu odborných seminářů a kurzů. Pracovnice mateřských center se v minulých dnech zdokonalovaly ve fundraisingu, komunikačních dovednostech a vyjednávání, dobrovolníci pracující se seniory měli seminář komunikace na téma křehkost stáří a zástupci neziskovek se věnovali time-managementu.

Karel IV. pobyl i v Pardubicích, před 653 lety

Den věnovaný Karlu IV. uspořádalo v den 700. výročí jeho narození i Východočeské muzeum Pardubice. Uskutečnil se pod patronací 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Ten je velkým obdivovatelem Arnošta z Pardubic, pozdějšího arcibiskupa pražského, jednoho z nejbližších přátel Karla IV. ještě z dob studií v Itálii a poté i po celou jeho kariéru.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.