Aktuality

Více jak 140 milionů z přebytku hospodaření posílí krajské investiceZastupitelstvo Pardubického kraje schválilo na svém čtvrtečním jednání druhou část přerozdělování přebytku hospodaření z roku 2016 o celkové částce přesahující 140 milionů korun a zapojení těchto financí primárně na investiční činnost. Největší část, a to 80 milionů korun, putuje do oblasti dopravy na krytí investičních akcí v oblasti silničního hospodářství a spolufinancování akcí financovaných z dotací. Krajský rozpočet byl také posílen zvýšenými daňovými příjmy.

Vyrovnávací platba nemocnicím už pouze za neproplácené služby

Takzvaná vyrovnávací platba nemocnicím akutní péče za plnění závazku veřejné služby na rok 2016 činí v konečné výši 96 milionů korun. Potvrdili to dnes zastupitelé Pardubického kraje. Zároveň souhlasili se vzájemným zápočtem částky necelých 80 milionů korun za nájemné a pojistné nemocničních budov, které hradí kraj. Rozdíl ve výši necelých 17 milionů korun dostane Nemocnice Pardubického kraje do konce července.

Francouzi mají se sociálním podnikáním velký náskokMezinárodní konference na téma sociálního podnikání v Pardubicích byla tento týden vyvrcholením několikaletého snažení odborníků z Pardubického kraje o to, aby tady i tento specifický byznys zdomácněl a našel ukotvení. Pardubickému kraji v tom pomáhají svými dlouholetými zkušenostmi partneři z francouzského Regionu Centre – Val de Loire.

Zlaté kříže II. stupně za 120 odběrů krve pro více jak 30 dárcůSymbolem letošního oceňování dobrovolných dárců krve žijících v Pardubickém kraji, kteří darovali nejcennější tekutinu již 120 krát, se staly keramické přívěsky v podobě kapek krve, které vyrobila Charita Nové Hrady. Zlaté kříže II. stupně si osobně vyzvedlo přes 30 dobrovolných dárců, kteří se sešli v sále Jana Kašpara za přítomnosti zástupců Pardubického kraje a Českého červeného kříže.

Mladý dobrovolník nahlížel pod pokličku sociální péčeMálokdy se setkáte s šestnáctiletým mladým mužem, který, ač je jeho životní cesta lemována rozchody s vlastní i pěstounskou rodinou a mnoha různými životními kotrmelci, má tak jasné plány a představy o svém životě jako Ladislav Samek. Chce vystudovat etopedii a pracovat s dětmi. Za ocenění své dobrovolnické práce v loňském roce dostal mimo jiné možnost strávit jeden pracovní den s radním pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavlem Šotolou a nahlédnout pod pokličku jeho práce.

Čeká nás pestrý Den dobrovolnictví na náměstí v Chrudimi

Pestré ukázky téměř třiceti neziskových organizací a jejich nejrůznějších dobrovolnických aktivit - od pomáhání v sociálních a zdravotnických službách, přes zájmové a volnočasové aktivity, až po ukázky dobrovolných hasičů, to vše bude k vidění na Resselově náměstí v Chrudimi v pátek 24. června na velkém Dni dobrovolnictví.

Mezi oceněnými manažery byl i Miroslav Mocek z Krajského úřadu Pardubického kraje

V budově Hvězdárny a planetária Hradec Králové, která byla oceněna Stavbou roku Královéhradeckého kraje 2015, se v závěru týdne setkala nejvyšší elita manažerů Severovýchodních Čech oceněných v soutěži MANAŽER ROKU s představiteli krajů Pardubického, Královehradeckého a Libereckého. Se čtyřmi ze šesti oceněných manažerů z našeho kraje krajská samospráva úzce spolupracuje, jeden je dokonce vysokým úředníkem – zástupcem ředitele Krajského úřadu.

Drobné projekty významně vylepší podmínky pro cestovní ruch

Letos už druhou dotační výzvu pro zlepšení podmínek pro cestovní ruch v našem kraji hodnotila dnes Rada Pardubického kraje. Zatímco v té první podpořil kraj projekty za 8 milionů korun, tentokrát rozdělil 13,5 milionu korun na jednotlivé projekty a 1,5 milionu korun na marketing pěti turistických oblastí.

Investiční program nemocnic je nabitý

Rada Pardubického kraje projednala rozvojové záměry pro příštích pět let ve společnosti Nemocnice Pardubického kraje. V letošním roce Pardubický kraj v pěti nemocnicích akutní péče zahájí deset stavebních akcí spolufinancovaných Ministerstvem zdravotnictví a 14 z vlastního rozpočtu v celkové výši 168 milionů korun. Ty budou dokončeny ještě letos nebo v roce 2017.

Místopředseda sněmovny Jan Bartošek v PardubicíchV pondělí navštívil Pardubice místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a místopředseda KDU-ČSL Ing. Jan Bartošek. Nejdříve navštívil gymnázium v Dašické ulici. V rámci dějepisného a společenského semináře hovořil se studenty o migraci, uprchlících, ale i hodnotách, na kterých stojí Evropská unie. Prezentace pana poslance byla zajímavá, studenti ji pozorně sledovali, odpovídali na dotazy a s přednášejícím diskutovali.

Šotola

Prevence je nejlevnějším prostředkem, jak zabránit sociálnímu vyloučení dětí, rodin a ohrožených osob. Přesto se na prevenci v České republice nevynakládá dostatek finančních prostředků. Pardubický kraj to proto řeší pomocí evropského projektu, který dofinancuje z krajského rozpočtu.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.