Aktuality

Pro milovníky památek, cykloturistiky i adrenalinu

regionpropagObnovený veletrh cestovního ruchu Regionpropag láká od dnešního dopoledne až do soboty návštěvníky pardubického IDEONu. Pod záštitou radního Pardubického kraje pro sport a cestovní ruch René Živného nabízí především společnou prezentaci značky Východní Čechy, ale také ukázky různých sportů a možností, jak trávit dovolenou aktivně. Na své si přijdou i příznivci lezení po skalách, takzvaného boulderingu, pro které je tu postavena cvičná stěna.


„Jsem rád, že byl v Pardubicích po pěti letech tento veletrh obnoven. Je to aktivní a sportovní město, takže věřím, že mu toto zaměření bude slušet a stane se novou tradicí,“ řekl René Živný. „Necílíme tady na lidi, kteří chtějí trávit dovolenou na pláži u moře, ale na ty aktivnější, kteří touží poznávat něco nového a pro které jsou nejdůležitější zajímavé prožitky z cest.“

Společným tématem Pardubického a Královehradeckého kraje je letos vojenská historie. Expozice v IDEONu tak připomíná bitvu u Hradce Králové v roce 1866 a láká i na nejzachovalejší zbytky československého opevnění před 2. světovou válkou na Králicku.

Svůj stánek má v IDEONu i letní olympijský park v Pardubicích, Dostihové závodiště a mnozí další. Zájemci mají po celý den k dispozici lezeckou stěnu na bouldering. V sobotu bude svědkem závodu dospělých Perníkový boulder a v neděli závodu dětí.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.