Aktuality

Pardubický kraj má v soutěži DestinaCZe tři želízka v ohni

Dolni Morava Lesni zazitkovy park ilustrfotoKterá místa máte nejraději? Na kterém výletě se vám nejvíce líbilo? Hlasujte v třetím ročníku soutěže o nejlepší turistické atraktivity DestinaCZe 2015, kterou vyhlásila agentura CzechTourism. Pardubický kraj zastupují hned tři turistické lokality.

„Hlasuje se v pěti kategoriích. Pardubický kraj v soutěži reprezentují Orlické hory a Podorlicko, Železné hory a Relax & sport resort Dolní Morava,“ říká krajský radní pro cestovní ruch René Živný. „Hlasovat lze jednoduše na webové stránce www.destinacze2015.cz. Stačí se jen zaregistrovat a rozdělit deset hlasů. Je přitom na každém hlasujícím, zda podpoří deset různých finalistů nebo všechny hlasy přidělí jen jedinému z nich,“ vysvětluje radní. Pro hlasující jsou připraveny vstupenky do soutěžících areálů a další zajímavé odměny. Hlavní cenou je víkendový pobyt pro dvě osoby v hotelu Skanzen v Modré na Slovácku.

„Pardubický kraj má své zástupce v kategorii Cítit se jako doma: destinace EDEN 2015, jejímž tématem je cestovní ruch a lokální gastronomie. Mezi finalisty postoupily destinace Orlické hory a Podorlicko s produktem ´Magdalenina kuchařka´ a Železné hory s produktem ´Gurmánská stezka´, které se utkají s Broumovskem, Jeseníky a Slováckem,“ uvádí ředitelka Destinační agentury Východní Čechy Alena Horáková.

Relax & sport resort Dolní Morava soutěží v kategorii Trendy novinky 2015, konkurují mu zábavní vědecký park VIDA, Legiovlak, zážitkový areál plný poznání Centrum Eden a scéna nového cirkusu Jatka 78.

Loňským absolutním vítězem soutěže se stal nedostavěný gotický chrám Panny Marie v Panenském Týnci, který vyhrál i v kategorii Genius loci. Získal přes 22 000 hlasů, uspěla ale i Olomouc, zážitkový park pro celou rodinu Zeměráj, znovuzrozený Chrám chmele a piva v Žatci či centrum Veronica Hostětín, kde se návštěvníci cítili nejvíce jako doma.

Více informací o samotné soutěži a jednotlivých finalistech je k dispozici na www.destinacze2015.cz.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.