Aktuality

Neziskovky mají v Pardubickém kraji velkou oporu

neziskovky seminarNa Krajské konferenci nestátních neziskových organizací se dnes hovořilo o spolupráci s Pardubickým krajem a účastníci se učili, jak informovat veřejnost i případné donátory o svých aktivitách a získávat jejich podporu. 

 

„Neziskové organizace dělají často skvělé věci, ale je potřeba, aby se o nich veřejnost také dozvěděla. V tom jim mohou pomoct i dnešní semináře a workshopy. Právě zprávy o jejich aktivitách mohou ředit ten příliv černé kroniky, který se na nás z médií valí,“ řekl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje. V krajské radě má zodpovědnost za sociální péči a neziskový sektor a toto zaměření není v dalších krajích obvyklé.

„Když vznikal Pardubický kraj v roce 2000, zamýšleli jsme se nad tím, co by jednotliví radní měli dělat, a rozhodli jsme se zaměřit se kromě jiného také na neziskový sektor. Ten nám připadal jako další kamínek do mozaiky, ze které by mělo vyrůstat společenství Pardubického kraje. Prvním radním v této oblasti se stal Miroslav Brýdl a tato funkce vydržela dodnes,“ podotkl historicky první hejtman Pardubického kraje, dnes 1. náměstek hejtmana Roman Línek a pokračoval: „Úspěšní jsme ale ve spolupráci s neziskovým sektorem především proto, že jste dokázali vytvořit jednotného koordinátora neziskovek, kterým je KONEP. Ten je partnerem jak pro veřejnou správu, tak pro řadu firem.“

Dobrou zprávou, která se objevila na konferenci, byla nominace projektu burzy filantropie do finále evropské ceny pro sociální inovace. Tam se probojovala mezi posledních 15 projektů z celkového počtu 300 přihlášených. O vítězích se rozhodne 1. května. Dalším zadostiučiněním je i fakt, že se tento princip začíná šířit i do dalších míst a krajů v České republice.

Na konferenci zazněla i zajímavá fakta o podpoře neziskového sektoru ze strany Pardubického kraje v roce 2015. „Celkové do něj putovalo i s přerozdělenými státními financemi 221 milionů korun, z krajského rozpočtu to bylo přibližně 80 milionů. Činnost Koalice nevládek Pardubicka jsme podpořili částkou 770 tisíc korun, Projekt na rozvoj neziskového sektoru a podporu dobrovolnictví částkou 250 tisíc korun, sociální podnikání 1,4 milionu korun a fundraising neziskovek částkou 266 tisíc korun,“ shrnul Pavel Šotola.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.