Aktuality

Nemocnice musí udržet křehkou ekonomickou rovnováhu

011Finanční plán na rok 2016, plán vlastních investic a koncepci obnovy vozového parku Nemocnice Pardubického kraje v letošním roce projednala Rada Pardubického kraje v roli valné hromady této akciové společnosti. Představenstvo předložilo finanční plán s plánovanou ztrátou 9,5 milionu korun při čtyřmiliardovém obratu.


Podstatný vliv na tuto skutečnost má mít opětovný růst osobních nákladů, a to o dalších 135 milionů korun. Dohromady by tak tyto náklady za období 2015-2016 vzrostly o 280 milionů korun. „Je velkou úlohou managementu, aby dokázal zajistit na jedné straně sociální smír, stabilizaci zaměstnanců a nábor nového personálu, ale zároveň se nedostal za hranu ekonomické únosnosti a neohrozil pracně získanou ekonomickou stabilitu společnosti,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Investice z vlastních zdrojů nemocnice počítají s částkou 93 milionů korun, a to zejména do pokračování obnovy přístrojů a budov a do informačních a komunikačních technologií.

„Co se týká stavebních investic do budov, ty budou financovány z krajského rozpočtu, případně ze získaných státních dotací,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek. „V letošním roce bude například vypracován projekt urgentního příjmu pro Pardubickou a Orlickoústeckou nemocnici, v Ústí se bude rekonstruovat vstupní část budovy a uskuteční se vnitřní úpravy pavilonu interny a neurologie, v Litomyšli se bude upravovat pavilon interny, neurologie a pediatrie a přestěhuje se tam Léčebna dlouhodobě nemocných, ve Svitavách je naplánována rekonstrukce vnitřních prostor polikliniky a řada projektů je i v Pardubicích. Tam bude zásadní například přemístění dětské chirurgie do rekonstruovaných prostor.“

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.