Aktuality

Nemocnice drží zodpovědný kurz

Tomas Gottvald a Roman LinekRada Pardubického kraje v roli valné hromady akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje projednala neauditovaný výsledek hospodaření. Ten se podařilo udržet v kladných číslech.


„Už druhý rok se podařilo udržet nemocnice při čtyřmiliardovém obratu celkově v kladných číslech. To bylo v minulých letech naprosto nedosažitelným cílem,“ konstatoval 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. Vedení společnosti drží nastoupený trend zodpovědného hospodaření, které nevyžaduje mimořádné provozní dotace z krajského rozpočtu. „Původně schválenou ztrátu 20 milionů korun se podařilo eliminovat a hospodaření skončilo 400 tisíc korun v plusu, a to i přesto, že v loňském roce nadstandardně vzrostly osobní náklady o 145 milionů korun kvůli navýšení mezd o pět procent,“ řekl Línek.

I ostatní ukazatele hospodaření jsou pozitivní, společnost de facto nemá pohledávky po splatnosti, má dostatek hotovosti na účtu k hrazení svých závazků. Jako příklad lze uvést, že bez problému finančně i organizačně zvládla velké investice do nových přístrojů za 272 milionů korun. Ty musela nejprve zaplatit dodavatelům a teprve potom obdržela dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod.

„I nadále stojí před managementem hodně náročných úkolů, se kterými se musí v dalším období vypořádat tak, aby mohlo dlouhodobě platit, že společnost Nemocnice Pardubického kraje je ekonomicky a personálně stabilizovaný celek. Chceme, aby pacienti společnost vnímali jako profesionální a skutečně přátelskou nemocnici,“ dodal Roman Línek.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.