Aktuality

Mladý dobrovolník nahlížel pod pokličku sociální péče

Mladý dobrovolník nahlížel pod pokličku sociální péčeMálokdy se setkáte s šestnáctiletým mladým mužem, který, ač je jeho životní cesta lemována rozchody s vlastní i pěstounskou rodinou a mnoha různými životními kotrmelci, má tak jasné plány a představy o svém životě jako Ladislav Samek. Chce vystudovat etopedii a pracovat s dětmi. Za ocenění své dobrovolnické práce v loňském roce dostal mimo jiné možnost strávit jeden pracovní den s radním pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavlem Šotolou a nahlédnout pod pokličku jeho práce.

Láďu k jeho aktivitám dovedli přátelé z chrudimské Charity a také mezinárodní vzdělávací program vévody z Edinburghu (DofE). Součástí programu je totiž nejen rozvoj talentu, sport a dobrodružná expedice, ale také dobrovolnictví. Účastníci mezi sebou zásadně nesoutěží. Po úspěšném zvládnutí zvolené úrovně programu mladí lidé získávají Bronzovou, Stříbrnou či Zlatou cenu vévody z Edinburghu v podobě certifikátu s mezinárodní platností.

„Ladislava Samka navrhlo na ocenění Dobrovolnické centrum Farní charity v Chrudimi, pomáhal tam jak s dětmi, tak se seniory,“ říká radní Pavel Šotola. „Dobrovolnictví se věnují většinou holky, tak jsem tam byl jako jediný kluk docela potřebný,“ dodává Láďa.

S Pavlem Šotolou se během dne zúčastnil zasedání komise Rady Pardubického kraje pro integraci romské komunity a dalších etnických skupin a podíval se na jednání o ekologické výchově v novém pardubickém Ekocentru. „Bylo vidět, že je mu tato tematika blízká, sám má s integrací Romů své zkušenosti a ví, že zájem musí být na obou stranách, jinak to nejde. Do budoucna se chce věnovat dětem s poruchami chování. Doufám, že se mu jeho cíl podaří splnit a třeba ovlivní i víc mladých lidí, kteří se také zapojí do dobrovolnických aktivit,“ shrnuje setkání Pavel Šotola.
© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.