Aktuality

Místopředseda sněmovny Jan Bartošek v Pardubicích

Místopředseda sněmovny Jan Bartošek v PardubicíchV pondělí navštívil Pardubice místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a místopředseda KDU-ČSL Ing. Jan Bartošek. Nejdříve navštívil gymnázium v Dašické ulici. V rámci dějepisného a společenského semináře hovořil se studenty o migraci, uprchlících, ale i hodnotách, na kterých stojí Evropská unie. Prezentace pana poslance byla zajímavá, studenti ji pozorně sledovali, odpovídali na dotazy a s přednášejícím diskutovali.
V doprovodu lékaře a předsedy OV KDU-ČSL Víta Ulrycha navštívil Pardubickou nemocnici. Setkal se s generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem, ředitelkou Pardubické nemocnice Ivanou Urešovou a náměstkem pro léčebně-preventivní péči Romanem Michálkem. Členové vedení seznámili místopředsedu sněmovny s fungováním nové společnosti Nemocnice Pardubického kraje a představili mu plány dalšího rozvoje zdravotnického zařízení. V průběhu návštěvy si Jan Bartošek prohlédl zmodernizované radiodiagnostické oddělení, ambulanci a moderní operační sál oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Nakonec se seznámil s provozem Komplexního onkologického centra Pardubického kraje.

Následovala krátká návštěva Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ a setkání s paní ředitelkou a místopředsedkyní Senátu Parlamentu ČR Miluší Horskou.
Součástí odpolední části celodenního programu byla účast na semináři Změny v systému náhradní rodinné péče v Pardubickém kraji, který uspořádalo Sdružení žen KDU-ČSL. Jan Bartošek, jako předseda sociální komise KDU-ČSL, nastínil připravované legislativní změny v oblasti podpory rodin, náhradní rodinné péče a péče o ohrožené děti z pohledu KDU-ČSL. Na semináři vystoupili odborníci z nestátních neziskových organizací působících v této oblasti a za Pardubický kraj 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Závěr návštěvy Pardubického kraje patřil neformálnímu setkání s členkami Sdružení žen KDU-ČSL Pardubického kraje a členy OV KDU-ČSL Pardubice.
© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.