Aktuality

Mezi oceněnými manažery byl i Miroslav Mocek z Krajského úřadu Pardubického kraje

Mezi oceněnými manažery byl i Miroslav Mocek z Krajského úřadu Pardubického kraje

V budově Hvězdárny a planetária Hradec Králové, která byla oceněna Stavbou roku Královéhradeckého kraje 2015, se v závěru týdne setkala nejvyšší elita manažerů Severovýchodních Čech oceněných v soutěži MANAŽER ROKU s představiteli krajů Pardubického, Královehradeckého a Libereckého. Se čtyřmi ze šesti oceněných manažerů z našeho kraje krajská samospráva úzce spolupracuje, jeden je dokonce vysokým úředníkem – zástupcem ředitele Krajského úřadu.


„Gratuluji všem oceněným k jejich výsledkům, k tomu, jak umí řídit firmy i jak se umí přizpůsobit všemu nečekanému, co je při této profesi potkává. Cením si samozřejmě všech výrobních a inovačních podniků, ale jsem také rád, že se tu objevují služby jako zdravotnictví, veřejná správa a v neposlední řadě kulturní management, který dělá náš život bohatším i z jiné stránky,“ řekl v úvodu Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje.

Soutěž MANAŽER ROKU si podle Pavla Kafky, prezidenta České manažerské asociace, klade za cíl vyzdvihnout nejlepší z nejlepších, ocenit klíčové osobnosti managementu, prezentovat jejich výsledky širší veřejnosti a poukázat nejen na dobrou práci, kterou odvádějí, ale představit je i jako vzory pro další potenciální následovníky. Letošní ročník byl již třiadvacátý. Součástí Setkání oceněných manažerů byla také podnětná diskuze, ve které zúčastnění hovořili na téma spolupráce veřejné správy s podnikatelským sektorem. Ta se podle jejich názoru v posledních letech výrazně zlepšila, i když si stále stěžují na množství zbytečného papírování na úkor vlastní práce. Důraz kladli zejména na důležitost odborného vzdělávání v dnešní době.

Z Pardubického kraje si ocenění převzali Petr Blažek z výrobního družstva Dřevojas, Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje, Jiří Kojzar z NAPA TRUCKS, Miroslav Mocek, zástupce ředitele Krajského úřadu Pardubického kraje, Josef Tichý, generální ředitel Explosie a Jan Pikna, ředitel Smetanovy Litomyšle, který ve své kategorii dokonce v celostátním kole zvítězil.

Setkání organizovala společnost Centrum andragogiky ve spolupráci s Českou manažerskou asociací a jejím ČMA Regionálním klubem Severovýchodní Čechy. Příští setkání manažerů, oceněných v soutěži Manažer roku, bude v následujícím roce hostit Pardubický kraj.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.