Aktuality

Línek: Uvítáme podněty zdravotně znevýhodněných

IMG 0115V Centru integračních aktivit Kosatec se sešla pracovní skupina pro osoby se zdravotním znevýhodněním v Pardubicích spolu s představiteli Pardubického kraje a Nemocnice Pardubického kraje. Šlo především o propojení vzájemných aktivit na pomezí zdravotnictví a sociálních věcí.

„Informoval jsem členy této skupiny o krajských projektech na transformaci péče o ohrožené děti, o grantech pro zajištění nových praktických lékařů v kraji i o projektu Přátelská nemocnice. Zejména do posledně jmenovaného uvítáme všechny podněty od zdravotně znevýhodněných občanů nebo zadavatelů či poskytovatelů služeb pro ně,“ řekl Roman Línek, 1. náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví. V této souvislosti nabízí například Tyflocentrum odborné školení zdravotnického personálu, který se stará o nevidomé, nebo Česká abilympijská asociace zážitkové semináře pro sestry ošetřující vozíčkáře či špatně pohyblivé pacienty.

Ředitelka ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečková představila zapojení dobrovolníků v jednotlivých nemocnicích akutní péče i možnosti rozvoje další spolupráce. Poukázala i na výhody spojení nemocnic do jedné společnosti. Například praxe studentů Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice se nyní jednoduše mohou rozložit do jednotlivých nemocnic po celém kraji s ohledem na další uplatnění absolventů oborů.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.