Aktuality

Kraj žádá peníze na sociální služby pro rok 2017

Kraj žádá peníze na sociální služby pro rok 2017Zastupitelé Pardubického kraje schválili pravidla pro poskytování dotací na sociální služby v příštím roce a odsouhlasili částku, o kterou bude Pardubický kraj usilovat pro rok 2017 z Ministerstva práce a sociálních věcí. Jedná se o 598 milionů korun.

„Žádost vždy zpracováváme na optimální částku, což je téměř 600 milionů korun. Skutečná výše dotace bude závislá na částce schválené ve státním rozpočtu, kde podíl Pardubického kraje představuje 5,37 %,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Částka je vypočítána na optimální zajištění dostupnosti sociálních služeb na celém území kraje v návaznosti na zpracovaný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Pardubickém kraji v období 2016-2018 a v návaznosti na Akční plán rozvoje sociálních služeb na rok 2017. V letošním roce získal Pardubický kraj na sociální služby téměř 465 milionů korun, další pak čerpá z evropských projektů.

Krajští zastupitelé schválili také metodiku pro poskytování účelových dotací na podporu sociálních služeb a kritéria pro stanovení výše dotace pro jednotlivé sociální služby pro rok 2017.
© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.