Aktuality

Kraj schválil dotace k podpoře sociálních služeb i sociálního podnikání

Kraj schválil dotace k podpoře sociálních služeb i sociálního podnikání

Pardubický kraj podporuje dotacemi služby, které jsou navázány na sociální služby, jako je například zajištění dopravy pro zdravotně hendikepované i seniory, sociální šatníky, potravinovou banku, prorodinné aktivity, prostupné zaměstnávání, atp. Finanční podpory se tradičně dostává i dobrovolnickým organizacím. V letošním roce získá 15 organizací s dobrovolnickým programem 768 tisíc korun a podpoří tak 661 dobrovolníků. Potvrdili to dnes zastupitelé Pardubického kraje.


Příkladem jedné z těchto organizací je Mateřské a rodinné centrum Krůček, které přispívá k občanské angažovanosti na území města Svitav. Pomoc dobrovolníků je směrována zejména ve prospěch pomoci rodinám s dětmi. Krůček pracuje s dobrovolníky mimo jiné i v rámci Evropské dobrovolné služby v rámci programu Erasmus+.

„Pardubický kraj dlouhodobě podporuje ze svého rozpočtu nejen sociální služby, ale i služby, které se sociálními službami úzce souvisí. Jako příklad mohu uvést právě podporu dobrovolnictví nebo například potravinovou banku pro sociálně slabé rodiny,“ řekl radní Pardubického kraje pro oblast sociálních věcí a neziskového sektoru Pavel Šotola. „V letošním roce tak posílíme celkem 78 projektů na podporu služeb navazující na sociální služby a prorodinné aktivity v celkové výši přesahující 3,6 milionu korun,“ dodal radní.

Druhým rokem také Pardubický kraj podporuje rozvoj sociálního podnikání a fundraisingu. Cílem je pomoct již fungujícím sociálním podnikům nebo umožnit vznik nových a podpořit aktivní vyhledávání dalších finančních zdrojů formou fundraisingu. Celkem 17 projektů takto získá více než 1,2 milionu korun. Díky prostředkům z Pardubického kraje bude tak moci Křižovatka handicap centrum o.p.s. vybavit rehabilitační pracoviště a pořídit kromě jiného například Vojtův stůl, který je pro svou nižší nástupní výšku vhodný především pro imobilní klienty.

„Sociálním podnikáním a jeho podporou se zabýváme již několik let formou osvěty a vzdělávání. V loňském roce k tomu přibyla i finanční podpora a pro letošní rok připravujeme mezinárodní konferenci k tomuto tématu za účasti zástupců z Francie, kteří sociální podnikání již mají ukotvené v legislativě. Chceme tak v našem kraji motivovat k sociálnímu podnikání, které přináší zaměstnání osobám znevýhodněným na trhu práce a podporuje rozvoj komunitního života v obcích,“ vysvětlil Pavel Šotola.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.