Aktuality

Kraj chce pokračovat v obnově vozů a vybavení záchranky

Kraj chce pokračovat v obnově vozů a vybavení záchranky

Za uplynulé čtyři roky získala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje (ZZS Pk) celkem 37 nových vozidel, které nahradily už ojeté staré sanitky. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu výjezdů záchranky a počtu najetých kilometrů je potřeba v obnově pravidelně pokračovat.

„Přihlásili jsme se do aktuální výzvy na dotace z evropských fondů, celková částka našeho projektu na pořízení nových vozidel, jejich přístrojového vybavení, komunikačních tabletů pro posádky vozidel a stacionárního strojního vybavení základen je 86 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. Ovšem zájem v rámci celé republiky o tento program je obrovský a tak je otázkou, zda budou všichni uspokojeni.

„Vybavení z tohoto projektu bychom na krajské záchrance mohli mít do třech let,“ doplnil Línek. V současné době má ZZS Pardubického kraje 16 základen a 29 posádek. Nově postavené nebo rekonstruované jsou základny ve Skutči, Hlinsku a Poličce, chystá se výstavba nových budov pro základny Pardubice-západ, Chrudim, Vysoké Mýto a Holice a případná úprava budovy pro základnu na Seči.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.