Aktuality

Investiční program nemocnic je nabitý

Investiční program nemocnic je nabitý

Rada Pardubického kraje projednala rozvojové záměry pro příštích pět let ve společnosti Nemocnice Pardubického kraje. V letošním roce Pardubický kraj v pěti nemocnicích akutní péče zahájí deset stavebních akcí spolufinancovaných Ministerstvem zdravotnictví a 14 z vlastního rozpočtu v celkové výši 168 milionů korun. Ty budou dokončeny ještě letos nebo v roce 2017.


Další připravované rozvojové projekty míří také do všech pěti nemocnic. Logicky největší objem se týká té Pardubické, která zajišťuje téměř 50procentní objem akutní péče v kraji a kde funguje většina specializovaných center. Pardubický kraj ve spolupráci s vedením společnosti Nemocnice Pardubického kraje připravuje investice v celkovém objemu vysoce přesahujícím tři miliardy korun. Jejich konkrétní realizace bude záležet především na schopnosti kraje zajistit jejich financování, ať už ze svých, evropských či dalších zdrojů.

Projednaný „zásobník“ stavebních investičních akcí i obnovy zdravotnických technologií bude pravidelně aktualizován a uskutečňován podle objektivních priorit v daném čase.

„Ve všech pěti nemocnicích připravujeme stavební investice do vybudování centrálních příjmů. Na řadu přijdou nejdříve v Ústí nad Orlicí v odhadované výši 0,3 miliardy korun a v Pardubicích, kde bude součástí i koncentrace akutních oborů na jedno místo. Tam se odhadované náklady se blíží jedné miliardě korun,“ říká 1. náměstek hejtmana Roman Línek a pokračuje: „Z evropských zdrojů bychom rádi vybudovali připravovaný pavilon akutní psychiatrie v Pardubicích a pořídili vybavení specializovaného centra pro onkogynekologii. Možnosti čerpání prostředků se otevírají také pro takzvanou návaznou péči. Z dalších plánů mohu namátkově uvést stavební úpravy polikliniky ve Svitavách, zlepšení parkování v Chrudimi či zásadní stavební úpravy interny v Litomyšli.“

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.