Aktuality

Hasiči v Hlinsku o víkendu slavili 140 let

2015 09 13 hasici1Oslava 140 let dobrovolných hasičů ovládla v neděli Hlinsko. Začala položením věnce u pamětní desky na hasičské zbrojnici, pokračovala průvodem hasičů městem a hlavní část se uskutečnila u zimního stadionu. Na velkém svátku nechyběl ani krajský radní Pavel Šotola, který nad akcí převzal záštitu.

„Hlinečtí dobrovolní hasiči jsou nedílnou a významnou součástí města i Pardubického kraje, a to jak v oblasti řešení krizových situací, tak i v oblasti kulturně-společenského života a práce s mládeží. Velmi si jejich činnosti vážím a přeji jim do dalších let pevné zdraví, hodně sil a elánu při práci s mládeží, která bude pokračovatelem hasičské tradice v Hlinsku,“ uvedl Pavel Šotola.

Návštěvníci si mohli prohlédnout vystavenou hasičskou techniku a sledovat ukázky zásahů v podání jak dobrovolných, tak i profesionálních hasičů. Viděli tak na vlastní oči hašení hořícího auta či vyprošťování zraněných z havarovaného vozu, ale také práci ve výškách či likvidace požáru v domácnosti. Nechyběla ani ukázka požárního útoku.

Krajský radní Pavel Šotola předal dobrovolným hasičům pamětní listy jako výraz poděkování a úcty k jejich práci. Od hlineckého starosty Miroslava Krčála dostali hasiči pamětní stuhy.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.