Aktuality

Fenomén Pardubického kraje – Burza filantropie – se šíří republikou

BenešovVe středočeském Benešově proběhla v minulém týdnu první Burza filantropie. Jedná se o výjimečný moment, při němž burza poprvé opustila hranice Pardubického kraje, v němž se v roce 2011 zrodila. Podporu na benešovské burze získalo celkem pět neziskových organizací. Donátoři jim na realizaci jejich veřejně prospěšných projektů poskytli dary v celkové hodnotě 212 tisíc korun.

„Burzy filantropie v Benešově se účastnilo sedm donátorů z řad firem a podnikatelů, k nim se připojilo město Benešov a specialitou této burzy bylo také kolektivní zapojení Okresní hospodářské komory Benešov. Celkem neziskovky podpořilo devět donátorů z různých sektorů,“ bilancovala Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, která s nápadem pořádat dobročinné Burzy filantropie přišla.

„Na benešovskou burzu jsme jako pozorovatele vyslali i našeho zástupce, o burzu pečujeme společně a chceme pomoci jejímu rozvoji i v dalších krajích,“ nechal se slyšet Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Burza filantropie nespí ani v Pardubickém kraji. Aktuálně probíhá příjem projektů neziskových organizací působících v okresech Pardubice a Chrudim. Neziskovky mohou své veřejně prospěšné projekty přihlašovat až do 31. března, a to prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznou na webu www.burzafilantropie.cz.

Někteří donátoři Burzy filantropie v těchto dnech podnikli návštěvu vybraných neziskových organizací a podívali se na výsledky úspěšně realizovaných projektů. „Navštívili jsme sdružení Apolenka – hiporehabilitace, kde jsme viděli venkovní Relax park, Jedlý les a také nově zrekonstruované toalety farmy. Následovalo setkání v organizaci Křižovatka handicap centrum, kde jsme mohli zhlédnout ukázku cvičení na speciálním rehabilitačním stroji Redcord. Program jsme uzavřeli v obecně prospěšné společnosti CEDR, kde jsme viděli PC učebnu a další terapeutické dílny. Všechny tyto projekty vznikly díky podpoře donátorů na Burze filantropie,“ přiblížil radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Samotné Burzy filantropie proběhnou 15. června v Pardubicích, 22. června v Chrudimi, navazovat na ně budou na podzim burzy v Ústí nad Orlicí (7. září) a Litomyšli (12. září).

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.