Aktuality

Sdružení hasičů získá čtyři auta vyřazená krajským úřadem

2015 09 11 hasiciČtyři přebytečné osobní automobily daruje Pardubický kraj Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS). O daru včera na svém jednání rozhodla Rada Pardubického kraje.

Jeden vůz Škoda Fabia Combi, jedna Octavia a dvě Octavie Combi poputují jednotlivým okresním sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska. „Auta jsou vzhledem k jejich stáří a počtu ujetých kilometrů již vyřazena z majetku Pardubického kraje. Okresní sdružení hasičů si běžně nemohou zakoupit nová auta Jejich činnost je přitom potřebná a nezastupitelná,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

„Sdružení se stará zejména o prevenci a proškolování dětí, mládeže, ale i dospělých. Podílí se na rozvoji požární ochrany nejen ve vztahu k jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí a měst Pardubického kraje, ale i při ochraně obyvatelstva,“ dodal Roman Línek. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska podporuje krajská samospráva dlouhodobě formou finančních dotací a příspěvků na činnost, zajišťování práce s mládeží či organizování soutěží v požárním sportu pro děti i dospělé. Sdružení hasičů Pardubického kraje má 23,5 tisíce členů.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.