Aktuality

Drobné projekty významně vylepší podmínky pro cestovní ruch

Drobné projekty významně vylepší podmínky pro cestovní ruch

Letos už druhou dotační výzvu pro zlepšení podmínek pro cestovní ruch v našem kraji hodnotila dnes Rada Pardubického kraje. Zatímco v té první podpořil kraj projekty za 8 milionů korun, tentokrát rozdělil 13,5 milionu korun na jednotlivé projekty a 1,5 milionu korun na marketing pěti turistických oblastí.


„V oblasti cestovního ruchu zahajujeme se zánikem regionálních operačních programů novou etapu. Z nových programů už na tyto účely nejde čerpat, proto musíme hledat prostředky ze státních dotací a také v krajském rozpočtu,“ říká hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Ministerstvo pro místní rozvoj přišlo s návrhem dotace v případě, že kraj investuje stejnou částku ze svého rozpočtu. „Samozřejmě to chceme využít, a proto jsme urychleně zpracovali druhou dotační výzvu, abychom peníze mohli co nejdříve rozdělit. Že je o tyto tituly zájem, dokazuje více než dvojnásobný převis poptávky nad nabídkou.“

O dotace se hlásili zájemci s projekty na vylepšení ubytování, sociálních zařízení, hřišť, cyklistické infrastruktury, mobiliáře a podobně. „Z úspěšných podpořených projektů mohu jmenovat namátkou vybudování občerstvení u Stezky v oblacích, sociálních zařízení třeba v Čenkovicích, na hradě Svojanov, Panském dvoře Jevíčko, dále různá relaxační hřiště pro děti, dospělé či seniory v různých částech našeho kraje, vybudování městského trailu Na Vinicích ve Vysokém Mýtě, dobrodružné věže Peklák v České Třebové, úschovny jízdních kol v kempu Buňkov, pořízení mobilní tribuny pro diváky na Dostihovém závodišti v Pardubicích, rekonstrukce části muzea starých strojů v Žamberku a další,“ vypočítává radní pro cestovních ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.