Aktuality

Dny zdraví poradí s prevencí, odborníci odpovědí na dotazy

2015 11 26 1V Domě techniky v Pardubicích byly dnes zahájeny dvoudenní Dny zdraví. Účastníky pozdravil také 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje pro zdravotnictví Roman Línek, který nad celou akcí převzal patronát. Shrnul současný stav zdravotnictví v kraji a zdůraznil zodpovědnost každého starat se o své zdraví především preventivně.

„Není nadsázkou, že zdraví je to nejcennější, co máme. Proto jakoukoliv akci, která vede ke zvýšení osobního zájmu lidí o to, jak předejít nemocem či jak je léčit, rád podpořím,“ dodal Línek.

Dny zdraví soustředí na jedno místo více než šedesát firem, které představí např. kompenzační a rehabilitační pomůcky, potřeby pro zdravotnictví, klasickou a přírodní medicínu, diagnostické a rehabilitační přístroje, tejpování, alternativní léčebné metody, léčebnou a dekorativní kosmetiku nebo potravinové doplňky.

Připraveny jsou přednášky primářů, lékařů, fyzioterapeutů, pedagogů a dalších odborníků. Po jejich ukončení mohou návštěvníci konzultovat své dotazy v otevřených odborných poradnách – například k tématu rehabilitace, očkování, zubní hygieny, detoxikace, sportovní medicíny, kouření, diabetu, epilepsie apod.

Tato akce je určena pro odborníky ze zdravotnických zařízení, z oblasti sociálních služeb, rehabilitačních ústavů, stacionářů, ale také pro širokou veřejnost, která se zajímá o svůj zdravotní stav, zdravý životní styl nebo vzdělávání v oblasti medicíny.

Smyslem této akce je komplexní pojetí prevence a seznámení široké veřejnosti s životními nástrahami a s rizikovými faktory nejčastěji se vyskytujících civilizačních nemocí tak, aby byla motivována ke zdravému životnímu stylu.

Partnery výstavy jsou VZP ČR, Nemocnice Pardubického kraje a Univerzita Pardubice.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.