Aktuality

Dětské hřiště nebo sekačka. Pardubický kraj podpoří sportovní investice

Dětské hřiště nebo sekačka. Pardubický kraj podpoří sportovní investice

Sportovní kluby, spolky i obce v Pardubickém kraji si mezi sebe rozdělí sedm milionů korun z dotačního programu na podporu výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení nebo na pořízení investičního movitého majetku. Na svém čtvrtečním zasedání o tom rozhodlo krajské zastupitelstvo.


„Pro kluby i další organizace v regionu je to velká možnost, jak například zrekonstruovat zázemí či investovat do sportovního vybavení. Zájem o poskytnutí dotace byl opravdu veliký. Na základě doporučení odborné komise jsme se rozhodli podpořit 76 z celkových 122 žádostí,“ sdělil radní Pardubického kraje zodpovědný za sport a cestovní ruch René Živný. „Oproti loňskému roku i oproti původně schválenému rozpočtu jsme mohli navýšit prostředky pro tento program o tři miliony korun, a to díky přebytku daní,“ informoval radní Živný.

Mezi žadateli o dotaci byly často také obce. Například Vysočina postaví za přispění kraje nové dětské hřiště, podobný projekt na podporu zdravých pohybových aktivit dětí a mládeže uskuteční také Trhová Kamenice. Na starší generace mysleli naopak v Chýšti, kde pro seniory vystaví fit park. Obec Mladějov díky krajské pomoci zakoupí novou travní sekačku.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.