Aktuality

Dalších sto tisíc pro Český červený kříž

2015 12 07 cervenykrizRadní Pardubického kraje schválili další podporu organizacím Českého červeného kříže. „Tentokrát je to dotace na podporu výuky první pomoci žáků základních a středních škol. V tom má Český červený kříž velmi důležitou úlohu, umí s dětmi účinně pracovat a jejich názorná školení, jak jsme se už přesvědčili při udělování krajských cen za záchranu života, mají výsledky,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Částka byla rozdělena spravedlivě do všech čtyř okresů. Po 25 tisíci korunách obdržely okresní spolky v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Svitavách. Český červený kříž už letos dostal od Pardubického kraje stotisícový příspěvek na podporu dobrovolného dárcovství krve.

Český červený kříž působí zejména v oblasti humanitární, sociální a zdravotní. Zajišťuje mimo jiné výchovu obyvatelstva pro poskytování první předlékařské pomoci. Poskytuje pomoc v případě katastrof a jiných mimořádných událostí. Jeho postavení a hlavní úkoly jsou upraveny zákonem č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o Československém červeném kříži. Činnost ČČK je potřebná a nezastupitelná.

© 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena — Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.