Dnes je 26. 05. 2016 a svátek slaví Filip
Naše priority
  • kraj přátelský k rodině
  • kraj s bezpečnými silnicemi
  • kraj bez dluhů, který šetří na správných místech
  • kraj přitažlivý pro turisty
  • kraj ohleduplný vůči potřebným
  • kraj podporující neziskové organizace
  • kraj, kde je venkov místem pro spokojený život

Krajské volby 2016

Lídři Koalice pro Pardubický kraj podepsali smlouvu o spolupráci


SK5 1426 copyPardubice (1. 3. 2016) – Lídři KDU-ČSL Roman Línek a Pavel Šotola, Nestraníků Věra Rybová a David Šimek a SNK ED René Živný a Michal Koláček spojení do Koalice pro Pardubický kraj dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro blížící se krajské volby do zastupitelstva Pardubického kraje na období 2016 až 2020.

Lídrem kandidátky je pardubický rodák Roman Línek, historicky první hejtman Pardubického kraje a jeho současný první náměstek. Podepsaná smlouva je dle jeho slov výsledkem dohody tří silných subjektů.

„Na naší kandidátce figuruje řada regionálních a místních osobností, které pro kraj již dlouhodobě pracují. Snažíme se, a budeme tak činit i nadále, prosazovat pracovitost, stabilitu a slušnost,“ přiblížil cíle Koalice pro Pardubický kraj Roman Línek. Důkazem jeho slov je bezesporu složení kandidátky, kde mezi prvními dvanácti jmény je šest starostů, z toho hned tří okresních měst, tři krajští radní, dvě lékařky a jedna učitelka.

„Dohodu podepisujeme na základě vyzkoušené spolupráce v tomto volebním období, kdy fungování zastupitelského klubu Koalice pro Pardubický kraj považuji za úspěšné,“ uvedl druhý muž na kandidátce, krajský zastupitel a starosta Svitav, David Šimek (Nestraníci). „To, že spolupráce s KDU-ČSL je na velmi dobré úrovni, dokazuje i skutečnost, že Nestraníci uzavřeli koaliční dohodu s KDU-ČSL i v jiných krajích, například v Plzeňském. V našem kraji si mimo jiné ceníme toho, že kandidátka Koalice pro Pardubický kraj je vyvážená, neboť v první dvanáctce má každý subjekt, KDU-ČSL, Nestraníci i SNK-ED, čtyři kandidáty,“ dodal.

„Jsme rádi, že lídrem kandidátky je patron Pardubického kraje a zástupce krajského města Pardubice, ostatní místa kandidátky však rovnoměrně zastupují kandidáti z celého území kraje,“ doplnil ke kandidátce současný krajský radní René Živný, zastupující SNK ED.

„V současné době již probíhá zpracování volebního programu, který společně s celou kandidátkou zveřejníme na přelomu dubna a května,“ sdělil odborný garant programu a čtvrtý muž kandidátky, krajský radní Pavel Šotola (KDU-ČSL).

Cílem Koalice pro Pardubický kraj je samozřejmě krajské volby v Pardubickém kraji vyhrát. „Spoléháme především na dlouhodobou stabilní a slušnou politiku, kterou v kraji prosazujeme,“ dodal Roman Línek.

Vzhledem k souběhu krajských voleb s volbami do Senátu Parlamentu ČR se Koalice pro Pardubický kraj dohodla také na podpoře stávajících senátorů Miluše Horské (senátní obvod Pardubice) a Petra Šilara (senátní obvod Ústí nad Orlicí).

Projekt Koalice pro Pardubický kraj je stabilním projektem na krajské politické scéně. Funguje v podstatě již od roku 2000.

 

| © 2004-2016 KDU-ČSL Pardubice, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |