Zpět

Ing. Roman Línek, MBA

Fungující rodina a země s fungující veřejnou správou je základem každé dobré společnosti. Aby to platilo i v české společnosti a našich osobních životech, máme podle mne především sami ve svých rukou. Nespasí nás žádný silný vůdce, ale naše společná vůle spolupracovat na obecně prospěšných záměrech, naše slušnost, tolerance a laskavost k potřebným.
Narodil jsem se 6. října 1963 v Pardubicích, jsem české národnosti a státní příslušník České republiky.
Vysokoškolské vzdělání jsem úspěšně ukončil na stavební fakultě Českého vysokého učení technického v Praze v roce 1986. Dále jsem v roce 1996 absolvoval 2 semestrální postgraduální studium pro manažery na European Business School Praha (německo-česká soukromá škola). V letech 2010 – 2012 jsem absolvoval 4 semestrální studium na CMI Praha (ESMA Barcelona) a získal titul MBA. Z cizích jazyků na uspokojivé úrovni ovládám angličtinu, němčinu a ruštinu.
Jsem 29 let ženatý a mám 2 dcery (3 vnučky). Manželka Šárka Línková, absolventka právnické fakulty Univerzity Karlovy, vede vlastní advokátní kancelář.

Po ukončení studií jsem nejprve působil ve stavební firmě a po revolučních událostech v České republice roku 1989 jsem aktivně vstoupil do veřejné sféry. Zároveň v prosinci 1989 jsem se stal členem KDU-ČSL. V jiných politických stranách jsem nikdy nepůsobil. Od začátku devadesátých let jako náměstek primátora města Pardubic a později jako náměstek ministra pro místní rozvoj jsem se věnoval především regionální politice, evropské integraci, ale i ekonomice a zdravotnictví. Po ustavení krajů jsem se stal hejtmanem Pardubického kraje, nyní zastávám post vicehejtmana Pardubického kraje a člena Výboru regionů EU v Bruselu.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Iva Krejčová
Komenského nám. 125
532 11 Pardubice

Tel.: 466 026 118
iva.krejcova@pardubickykraj.cz